השבת הנעורים

 

השבת הנעורים

7 מאי 2017

לאחר ניקוי הרעלים מהגוף שחוויתי במרכז הילינג בקרלה התחלתי את טיפול השבת הנעורים שלדברי הרופא האיורוודי במרכז הייתי מתאימה ומוכנה עבורו.

טיפול מיוחד זה כולל תזונה מיוחדת, טיפולי גוף עוצמתיים, יוגה מדיטציה ופראנימה (תרגילי נשימה).

במהלך הטיפול החדר לובש חג, המצעים הוחלפו ללבן בוהק, וכל יום קישטו את החדר בפרחים קטורות ומנורות שמן דולקות, והמטופל (אני), התבקשתי ללבוש בגדים לבנים או בהירים, להעביר זמן רב יותר בשתיקה וחיבור לטבע, להאזין לשקט, לשירת מנטרות, לחוות מדיטציות על מנת להתחבר לאושר שבתוכי.

השבת הנעורים ברפואה האיורוודית היא ענף בפני עצמו , שנקרא רסיאנה ״ הנתיב של המיץ חידוש הבריאות , או לחזור להיות צעיר. תהליך הרסיאנה מעכב את ההזדקנות שלנו, משפר את האינטלקט ותפקודי המוח, מעודד התאוששות מהירה וסף גירוי גבוה לאכלס מחלה.

התחדשות מוצלחת דורשת הבנה איך הגוף שלנו פועל כשלם : מערכת החיסון, הלב, מערכת העיכול, ההורמונים, מערכת העצבים, הרגשות והכל בהרמוניה מושלמת.

אז מה משאיר את הגוף שלנו מלא רעננות, מה מהווה את נתיב המיץ להתחדשות מוצלחת?

באיורוודה אוג׳ס הוא התמצית של של ההיסטוריה הגנטית שלך ,מזון מעוכל וניסיון חיים.

אוג׳ס הוא המושב של כוח החיים (הפראנה) ואש העיכול (האגני) ,הוא מקיים בריאות, מאריך חיים ומספק כוח. הבית שלו הוא בלב …

אוג׳ס מדולדל גורם לנו להיות חלשים ,עייפים, מיובשים, חרדים, בלתי מאוזנים.. אוג׳ס גבוה מביא לברק בעיניים, כוח, גמישות, עמידות למחלות, אכילה יעילה, פוריות חזקה, אנרגיה חיונית וצלילות מחשבתית. האוג׳ס מזין את החסינות את האושר הפוריות ושביעות רצון.

לפי האיורוודה יש לאוג׳ס תכונות מתוקות, כבדות, מגושמות ולא מדויקות, ולכן מזון וחוויות בעלי תכונות דומות יזינו וישפרו את האיכות שלו .

המזון המזון המוגש בימים אלו הוא בעל איכויות דומות לאוג׳ס כלומר שקדים וקשיו, דייסות מתוקות עם אמלה דבש גהיי וג׳קפרוט (פירות מקומיים), צ׳אטני מקוקוס , מזון עשיר בעל שש הטעמים, בעל איכויות שמזינות וחודרות את כל הרקמות ..

צמחי המרפא צמחי המרפא שמזינים את האוג׳ס נקראים צמחים אדפטוגנים. האיכויות שלהם באיורוודה מתוקות, כבדות, רטובות, מזינות, ולכן יש להם יכולת להחיות את מעיין הבריאות והחיוניות (האוג׳ס) , לחדש את החוזקות של הגוף, למקסם את כוח החיים (הפראנה) ולהדליק מחדש את אש העיכול (האגני). האדפטוגנים משחזרים את התגובה החיסונית המולדת של הגוף, והשפעתם גדלה ומתמשכת עם השימוש.

הצמחים שקיבלתי בתקופת תהליך השבת הנעורים הם טריפלה, אשווגנדה, שטאוורי, אמלה בדבש, טולסי, ברהמי וכורכום.

טיפולי הגוף המיוחדים :

מאסג׳ קאלרי

עיסוי שהוא אומנות, שמסנכרן את המערכת הביולוגית של הגוף כולו ע״י שיפור זרימת נוזלי הגוף והלימפה, חיזוק הגוף, הרגעתו ופתיחת נתיבי האנרגיה בגוף.

הקאלרי היא אומנות לחימה בדרום הודו, והקאלרי מאסטר מיומן באומנות הלחימה וגם במיומנות של נקודות המרמות דרך סוגים שונים של עיסוי.

המעסה תלוי על 2 חבלים שקשורים לתקרת החדר והעיסוי עצמו נעשה עם כפות הרגליים שלו. שהן גם ענקיות וחזקות וגם עדינות וקשובות. המעסה מזהה 107 נקודות מרמות ומשחזר אותם . נקודות תקועות (תפיסויות כרוניות, כאבים כרוניים) שמשבשות זרימה של דם ואנרגיה נפתחות וחלה הרפייה כללית ותחושה של רוגע ואנרגיה.

העיסוי מאזן את זרימת האנרגיה הכללית ובין האנרגיה הנשית והגברית שממוקמת בנוזלי הגוף משני צידי עמוד השידרה.

טאקרה דהרה – טיפול יחודי של הזלפת קרום החלב (Buttermilk ) בצירוף עם צמחים נוספים על העין השלישית במרכז המצח , הטפול מאזן את כל הדושות , מרגיע, מזין את העור והשיער, ותומך בהשבת הנעורים.

במהלך הימים שקיבלתי את הטיפול הרגשתי אחריו את צליל השקט כפי שלא אוכל לתאר אף פעם את עומקו וחדותו.

Takara dhara

חייבת לציין שכל אחד מקבל טיפול שונה שהרופא מחליט עליו לפי הטיפוס האיורוודי.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


איורוודה 17.11.2018

שקט בתזונה עם אליהו בוגר

הרבה מאיתנו מתוסכלים מכל הטרנדים הבריאותיים הקיצוניים, כבר לא יודעים אם האוכל בצלחת מזין או מזיק לנו ולמשפחה, ומחפשים סוף.

איורוודה 03.11.2018

קיצ׳רי מתכון ניקוי איורוודי

כשרוצה להוריד קצת במשקל, להרפות מהעומס, לתת לגוף אתנחתא מזונית , להתחבר למקצבי האיורוודה, להוריד במהירות את החשקים לקפה, סוכר.

איורוודה 03.11.2018

הרופא מהודו ד״ר ואסנט לאד

צפיתי השבוע במסגרת הפסטיבל הרוחני בסינמטק בסרט המרגש ״הרופא מהודו״ , סרט דוקו על ד״ר וואסנט לאד שהפיץ את תורת.

איורוודה 03.11.2018

טקס האש אגני הוטרה

בספר של דיוויד פראולי ״יוגה ואיורוודה״ אני מודעת מחדש לעומק ולחשיבות של עריכת פוג׳ה של אש מידי בוקר עם הזריחה.