הורות כמעשה ניסים – שי אור

 

הורות כמעשה ניסים – שי אור

28 מאי 2017

אחד החידושים המרעננים בתחום המשפחה והחינוך וללא ספק אחד המדהימים הוא שי אור עם הספרים שלו בתחום ההורות, הצבת גבולות לילדים (כמובן שלא ),והמרחב החדש של נתינת המקום והחופש לילדים לבטא את עצמם , ולנו ההורים להינות מהאינטרקציה המיוחדת הזאת שאיפשרנו לה להתרחש בלי תבניות מולדות , בלי אמונות מושרשות אלא עם הרבה אהבה ונוכחות ברגע. פגשתי אותו בהרצאה בסינמטק ועוקבת בסקרנות אחרי המתנות שלו שמשנות את פני התרבות .

מהאתר של שי אור 

״אני מאמין שאנחנו יכולים לתת לילדינו את מה שלא קיבלנו מהורינו.
לתת להם את הידיעה שהם ראויים.
ראויים לקבל בדיוק את סוג האהבה שאותו הם מבקשים.

כדי לדעת מה בדיוק הם מבקשים צריך להקשיב להם.
ב "הורות כמעשה ניסים"  להקשיב זה אומר – להקשיב לעומק.
למה שמתחולל בנפשו של אדם״

אני משתדל לא לשכוח את הילד שאני. ילד מקסים שמאפשר לי תמימות מוחלטת ואמונה״ מוחלטת, מבט צלול ומפוקח (כמו לילד) על העולם הזה, על מה שבן אדם באמת מבקש לעצמו, על מה שפלא החיים מאפשר.
אני משתדל לחזור כל פעם מחדש אל האבא שאני. הבורא, היוצר, המסור ללא תנאי לאהבתו ולאהוביו. זה שהחליט לקיים אבהות ומשפחה שמבטאת בדיוק בדיוק את מי שהוא. זה שמסכים בשמחה להוביל. לשאול בלי פחד ולתת תשובות עמוקות ורחבות כמו שכל בורא שמכבד את עצמו היה עושה.

אני מזמין אותך לקרוא את המילים שכאן כמו הזמנה. כמו פתח. למצוא בהן אפשרות חדשה. דרך אחרת להביט על ההורות שלנו, על ההורות של הורינו ועל העולם שבו אנו גדלים עם ילדינו. הרי לאן שלא נסתכל נראה אנשים שהם ילדים או שפעם היו ילדים. כל מוצר, כל רעיון, כל שמחה וכל כאב מקורם שם בתוך מערכת היחסים המופלאה הזאת בין אבא ואמא וילד.״

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


בתי טבע וחקלאים אורגנים 09.02.2019

הטוניק בר המפורסם בעולם

בר משקאות, שיקויים ומזונות שמבוסס על צמחי מרפא, אדפטוגנים, סופרפוד, שמנים בריאים, פורמולות מדף, חלבונים זמינים, שיצר אווירה כל כך.

חינוך חדש 12.02.2018

יום שני בריא במיוחד -פזית פרטוש פרסי

ועכשיו מבית קול הגוף של פזית פרטוש פרסי נולד ״יום שני בריא״ סדרת הרצאות בנושאים בריאים במיוחד.

חינוך חדש 04.02.2018

התמקדות בבריאות עם אירית טסל

"פוקוסינג" מבוסס על הקשבה ל"תחושות מורגשות" (Felt Sense) אלו התחושות הגופניות שדרכן אנו חווים ו"מחזיקים" קשיים, מצבי חיים, התלבטויות וקונפליקטים..

הילינג וטרנספורמציה 15.12.2017

שחרור מהתמכרויות

בתקופה האחרונה כמה מחברותי הטובות ואני השתחררנו מהעישון. חלקינו בעזרת סיגריה אלקטרונית, אחרות בקורסי גמילה וכמה אחיות פשוט זרקו את.