מרחב הטרוטרופי חדש במיקסר ת״א

 

מרחב הטרוטרופי חדש במיקסר ת״א

5 יולי 2017

מישל פוקו טבע את המונח הטרוטרופיה ״ אנחנו חיים בעידן של הבו זמניות, של זה לצד זה, של הקרוב והרחוק, של זה עם זה, של התפזורת. אנחנו חווים את העולם כרשת המחברת נקודות ומצליבה את חוטיה.קונפליקטים אידאולוגיים שמניעים מחלוקות בין הזמן למרחב. מאמץ לכונן מכלול של יחסים בין יסודות שאפשר לקשרם לאורך ציר הזמן , מכלול שיגרום להם להופיע אלה בצד אלה, מנוגדים אלה לאלה ונובעים האחד מן האחר, בעולם האמיתי מתממש מרחב פרטי ומרחב ציבורי, מרחב חברתי ומרחב משפחתי, מרחב תרבותי ומרחב שימושי, מרחב פנאי ומרחב עבודה, ובכל אלו עדיין שוררת קדושה עמומה.״

מיקסר חלל משותף ליצירת הבלוג שלי

מרחב הטרוטרופי מכרסם בנו ומפלש אותנו שיש לו תכונה מוזרה שמאפשרת לו להמצא ביחס למיקומים אחרים באופן שהם משהים, מנטרלים או מהפכים את מכלול היחסים שבאמצעותם ניתן להצביע עליהם, לשקף או לחשוב אותם. התנסות מעורבת ומשותפת בצורת מראה , שבה אני רואה את עצמי במקום שבו אני אינני, סוג של צל שמעניק לי את החיבור אל עצמי, את החדש הנובע מתוכי , אוטופיה של מראה . מהספר "הטרוטופיה"  על מרחבים אחרים של מישל פוקו בהוצאת רסלינג  

המראה הזאת מכוונת אלי ממעמקי המרחב הווירטואלי, להרף עין של הזמן החולף והארעי, בו מתגלה העולם החדש אך גם נפרשת ההיסטוריה האנושית מראשיתה . מתרחש מרחב של אשליה המכריז על המרחב הממשי כולו. שם אוכל לפרוש את היריעה וליצר את הרוח החדשה הנושבת במחוזותי, רוח השינוי !!

אוטופיה עתידית של עולם טוב יותר, שמתקיימת עבורי בחלל ההטרוטופיה , המשותף, חלל עבודה של חברות ויחידים מהארץ ומחו״ל שאין שום קשר עסקי בינהם או רעיון מגובש דומה, כל האנרגיה והתדר שמחבר פה הוא החלל המשותף שבו כל הרעיונות נוצרים ומתפוגגים, מגיעים ומתכלים, מתחברים או מתנגדים, משתהים מתערפלים וזורמים.

חלל עבודה משותף הטרוטרופיה שיתופית

צירופי מקרים מפתיעים שהתרחשו היום במשרד החדש שהתחלתי לעבוד בו, מיקסר ת״א. בבניין בקומת קרקע מתרחש אירוע מפואר לכבוד ראש ממשלת הודו מודי שהגיע לביקור של שיתופי פעולה עם ישראל , מוסיקה הודית מרעידה את הבניין, רקדניות הודיות, ריח של אוכל הודי וכל הטוב הזה בקבלת פנים הפרטית שלי שמתאחדת לרגע עם קבלת הפנים הממשלתית של ראש המדינה האהובה עלי ביותר.

קיבל את פני בשולחן הקבלה אחד מבעלי המקום שעבדתי איתו לפני שנים רבות בסופרפארם, ויצר עבורי תחושה של בית כבר מהיום הראשון. באופן כללי המקום איכותי, יפה ואסטטי ועוטף בחיבוק ענק של ספייס שאני אוהבת וומתרגשת לחוות.

המטבח בחלל המשותף מיקסר ת״א

שיחת פלפון מהעבר הרחוק, ממכר שחי שנים רבות עם משפחתו בניו זילנד ולאחרונה הפך לחוואי ומגדל פטריות מאכל ומרפא בחווה ענקית ליד אוקלנד, סמס מחברה ותיקה ששנים לא תקשרנו , דרכה נגעתי במקום העמוק של אמפתיה וחמלה עם מחלימי סרטן….

ואני שכל כך קשובה לצירופי מקרים מקבלת את כולם בהתפעמות ותחושה שהגעתי למקום הנכון עבורי כדי לממש את החזון האוטופי שלי ליצירת עולם עם אנרגיה נשית שמחלחלת לכל רמות ההוויה בחברה ובסביבה.

משחקי אור וצל בחלל העבודה החדש שלי

יצרתי את הבלוג שלי וחיפשתי מרחב הטרוטופי חדש עבורי שבו אוכל, להמשך אל מחוץ לעצמי, לחדור אל הפנימיות והייחודיות שבי, מרחב של ערוצים ,של דעות, מחשבות וניגודים שיעצימו את חווית הדואליות, את מרחב הדמיון כדי ליצור כל פעם אחדות חדשה בדמות בלוג.

מתפללת שאוכל ליצור עולם טוב יותר והשראה דרך הבלוג שבו מתבטיאת האוטופיה השיתופית בחלל המשותף במיקסר תל אביב.

פארק הירקון פרוש מחלונות המשרד תחושה של ספייס גם בחלל הטבע

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


חנות מוצרי פוקה

הסופרפוד של נביטאספוסטים נוספים


בריאות אנרגתית 03.08.2019

טולסי ספיריט מוצרים חדשים

כשחשבנו על מותג משלנו , זה היה לנו הכי ברור בעולם שהוא יהיה חדשני, טרנספורמטיבי, מתקן את הסבל ממחלות חשוכות.

בריאות אנרגתית 09.02.2019

ממלכת הפטריות

הפטריות מושפעות במידה רבה בידי כוחות קוסמיים . כדי שהאדם יתחבר לטבע ויכלול מידע אמיתי של הקוסמוס ומנגנונים של תקשורת.

חיבור לטבע 17.07.2018

החופים הסודיים של קפלוניה

כשאני בוחרת חופשה שמתאימה לקיץ תמיד יהיה שם ים מעוטר בגווניו הרבים , טמפרטורת המים בקרירות משיבת חיים , בלי.

חיבור לטבע 16.07.2018

טרקים בקפלוניה

האי קפלוניה הוא אי פראי עם כפרים ציוריים, כפרים עתיקים, טרסות , עצי זית, המון ברושים ואורנים, הרים גבוהים שנופלים.