אנסמבל של שלום

10 יולי 2017

תפילת האמהות של אנסמבל יעל דקלבאום הפך ויראלי בכל העולם ומשדר את הצורך שלנו הנשים להתחבר דרך התדר של ״לא לאלימות ״ ״עושות שלום״ ו״מדברות מלב אל לב ״ והמעגל רק גדל וגדל. ההופעות והמסרים עוצמתיים ומרגשים, ההתחברות לאקטיבציה הזאת  מעוררת השראה. היכולת לעורר שינוי ולהדהד אותו בצורה כל כך רחבה ביוניברס נובעת מהחיבור לתקווה ואמונה שקיימת בכל בן אנוש.

הקליפ של תפילת האמהות זכה ליותר מ3 מליון צפיות, השיר וההופעה של אנסמבל הנשים יעל דקלבאום ,לובנה סלאמה, מרים טוקאן, דניאל רובין ומקהלת הנשים ראנה . 12 נשים בכל צבעי הקשת , שרות מהלב , מופע של שינוי, של ענווה, של מנהיגות לעתיד.

ההתעוררות לאקטיבציה חברתית התחילה אצל יעל דקלבאום במסע עם דפני ליף מובילת המאבק החברתי , מסע ברחבי הארץ ושיחות עם אנשים בכל צבעי הקשת החברתית . מסע פוקח עיניים , ששינה עבורה את תפישת העצמי .

השיר ״תפילת האמהות״, נולד מתוך מפגש מרגש של היוצרת יעל דקלבאום עם קבוצת המובילות תנועה בשם ״נשים עושות שלום״.התנועה קמה במהלך מלחמת צוק איתן בקיץ 2014. השיר יצא לאור בצעדה מרגשת של כ-4,000 נשים מחציתן פלסטיניות ומחציתן ישראליות בקאסר אל יהוד,בקיץ 2016 בתפילה משותפת לשלום.

אנסמבל נשים חדש פורץ גבולות, המאחד על במה אחת, 14 נשים חילוניות, דתיות, ערביות, נוצריות ויהודיות כאחת, בהילולה של עוצמה נשית, הנושאת על גליה את הבשורה של העולם החדש.

עולם חדש בו נלמד לראות את היופי שבשונה, להתאחד מעל לדת ולאום, ונשיב למרכז את הדגש על ערכים של אנושיות, אוטנתיות, לב, ערבות הדדית ותקווה.

האישה הנה מרכיב הכרחי, חיוני ובלתי נפרד מבניתו של עולם חדש זה, ודרך המוזיקה, ההרמוניה והקצב, נצא למסע ממיס לבבות, רוקע רגלים, ותפילה משותפת, שתפתח שערי שמים.

בהצצה אל תוך חדר החזרות של האנסמבל, נוכל לשמוע את ״הארץ הזאת״, אותו תרגמו לערבית מיצרית הגר סמיר ואימה, ונאבאוויה איברהים מוסה סאברה.

בהמשך למסר של תפילת האמהות, שרות נשות האנסמבל עוד תפילה משותפת, למען תקווה וחיים ראויים ואופק חדש שיתגלה לעיני כל היושבים על הארץ הזאת.

יעל: ״ישנם אנשים טובים בכל מגזר, דת ולאום, שרוצים לחיות בשלום. התפילה שלי היא שנלמד לראות מעבר לשוני בינינו את הכמיהה העמוקה, המשותפת, לחיים של חירות ושפע. אם נאמין למציאות, לא נוכל לשנות אותה. הגיע הזמן להתחיל לשנות״.

״הארץ הזאת ״ מתוך המופע של נשות האנסמבל

תפילת האמהות 

רחישת רוח ים /  מנשבת מאי שם / וכביסה מתנפנפת לצילי החומה/ بين الأرض والسما / ناس كتير/  / بيعيشوا سوى // ما تخافوا تحلموا/ بالسلام والأمان
מתי ימסו חומות הפחד/  ושבתי מגלותי/ יפתחו שעריי / אל הטוב האמיתי/ / يلا تنام עוד זריחה / تندبحلك طير الحمام בוקר בא/ روح يا حمام אם שולחת / בתפילה لا تصدّق // את ילדה לבית הספר / نضحك ع الطفل ت ينام/ לצלילי מלחמה
עוד ימסו بيكفي خوف/  חומות הפחד تعوا نبدا من جديد / ושבתי מגלותי / יפתחו שעריי ونفتح الأبواب/ אל הטוב האמיתי
from the north to the south/ from the west to the east / hear the prayer of the mothers/ bring them peace / bring them peace

من الشمال
للجنوب
من الغرب
صوب الشرق
إسمع صلاة الأمهات
للسلام
بدنا السلام

הצעדות האחרונות התקיימו בשיתוף זוכת פרס נובל לשלום לימה בואי, אשר הפסיקה מלחמת אזרחים בליבריה בכוח נשי, והגיעה לארץ במיוחד כדי לתמוך בצעדות.בתוך השיר שילבה יעל את קולה של לימה, מתוך ברכה מצולמת ששלחה לתנועת הנשים לחזק את ידן.

מאז המסר של נשים עושות שלום חורג מגבולות הסכסוך הישראליפלסטיני. הרעיון של נשים הלוקחות אחריות ועושות מעשה בנחישות, תוך קירוב לבבות ומבט אל העתיד, נוגע בכולם ברחבי העולם.

בהשראת צעדת התקווה, יעל דקלבאום מוזמנת שוב ושוב לצעדות וראיונות. לפני שבועיים השתתפה יעל בצעדת נשים המונית בקורודבה, ספרד בברלין ובמינכן במהלכה הצטרפו אליה הנשים לשירה של תפילת האימהות.

תפילת האמהות יעל דקלבאום

נציגות של ״נשים עושות שלום ״ הוזמנו והציגו את חזונן באיטליה, שווייץ, ארה"ב, ספרד והודו, באיטליה, בפריז ובברזיל. מקיימות חוגי בית בשווייץ, גרמניה וקנדה, ובכל מקום, בין אם בכנס, צעדה או מפגש מצומצם, סופגות המאזינות השראה ומברכות אותנו על הקול הנשי החדש, הרענן ומעורר התקווה שאנו מביאות לשיח על הסכסוך המקומי ועל סכסוכים בכלל.

זמנים של שינוי , של התחדשות, של תקווה ואמונה .

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אדג׳נדה חברתית 09.07.2020

חסינות העדר

אצלינו חסינות העדר מוארת בישראליות מחאתית , העדר שלנו שהלך שנים בעיניים עצומות אחרי המנהיגים , שהאמין בכל ליבו במדינה.

אדג׳נדה חברתית 08.06.2020

גזענות וסולידריות

״ואהבת לרעך כמוך ״ זהו כלל גדול בתורה לפי רבי עקיבא בתקופה האחרונה נושא הגזענות בעולם ובתוכינו עלה ביתר שאת.

אדג׳נדה חברתית 18.05.2020

מסיכת הקורונה נחשפת – ד״ר זק בוש

בריאיון מאיר העיניים של הרשת THE HIGHWIRE עם דל ביגטרי שמראיין מומחים רבים בסוגיות שנולדו עם משבר הקורונה. והפעם עם.

אדג׳נדה חברתית 15.04.2020

החיסון המיוחל

בחסות הויראלית מתארגנת למול עינינו אדג׳נדה מבוססת שליטה בידי ממשלות , ביג פארמה, ביג מזון וביג כסף שהופכת אותנו לחולים.