טד יפו פשוט וחכם

11 יולי 2017

השתתפתי בכנס טד יפו ״פשוט וחכם״ והתוודעתי לעשיה צעירה ופועמת, עידן של רעיונות חדשים שמהדהדים ברחבי היוניברס, ליצירה של עולם טוב יותר, שיתופי ומקיים.

בכנס השתתפו 14 מרצים, זמרים ולהקות, הוא נערך בתיאטרון נוגה ביפו , ורב העשייה סביבו וההתממשות שלו נעשתה בידי מתנדבים ותורמים .

בחרתי לספר על הרעיונות המקוריים והמרגשים עבורי של מספר מרצים, והאיורים של המאייר בועז פיין יהיו לי לעזר להמחשת עיקרי הדברים בכל הרצאה.

שגיא שחר

הוא המייסד ויו"ר מועצת המנהלים של "נחשונים ונצ'ור", המאפשר לאנשי מקצוע בכירים לבנות קריירה חברתית לצד הקריירה העסקית שלהם. בקרן נחשונים מתנדבים מחוברים ל99.5% עסקים קטנים שקמים בישראל כדי לעזור ליזמים להקים את העסק שלהם.

מתנדבים אלו שהקריירה העסקית שלהם חיה ופועמת , מחפשים דרך נוספת להעניק מזמנם הפנוי כדי לתמוך ביזמים ובמקביל לפתח את הקריירה החברתית שלהם.

קריירה חברתית בצד קריירה עסקית

עומר קולקה

עומר הצטרף לקורנית דיגיטל, חברת הייטק שצומחת במהירות, שמתמקדת בפיתוח פתרונות טכנולוגיים להדפסה דיגיטלית על טקסטיל. עומר מובילה את צוות השיווק של קורנית דיגיטל, הממונה על הגדרת מפת הדרכים הטכנולוגית האסטרטגית של החברה ותיק המוצרים שלה. בהרצאה שיתף עומר את המשתתפים בדרך החדשה של הנגשת אופנה וטרנדים בארה״ב , ע״י מתן מענה מהיר לטרנדים שצומחים , עם הכוח של המדפסת הדיגיטאלית ליצירה מיידית של פריטי האופנה .גישה שנותנת פיתרון עכשווי לכוח החדש שכובש את תעשיית האופנה בעולם עם ביקושים הולכים וגדלים של רכישות און ליין .

הדפסה דיגיטלית ליצירת מענה מיידי לביקוש טרנדים

רונן גפני

רונן הוא היוצר והמייסד של FreshBiz משחק חדש בעולם העסקי שעובר שינויים מהותיים . רונן הוא מאמן עסקי שחושב אחרת . בהרצאה שלו משתף אותנו רונן בעתידנות העסקית שכבר תופסת תאוצה בעולם והיא קשורה להבנה שעסקים מצליחים עסוקים בשתופי פעולה, יצירתיות ופרואקטיביות. דרך המשחק שיצר מאמן רונן את החברות להבין איך מנצחים בעולם החדש, בעידן של צפיפות עסקית וסגירה של 70% מהעסקים שנולדים. התרבות העסקית החדשה מדרבנת אקטיבציה לשיתופי פעולה במקום תחרותיות, ליצירתיות במקום העתקה ופרואקטיביות במקום שמרנות. העולם דינמי ומשתנה והתרבות העסקית חייבת להסתנכרן איתו .

הדרך החדשה של משחק העסקים

גיא פרוסס

גיא הוא מייסד ומנהל שותף של 31ºNorth, חברת ייעוץ לערים וממשלות בתחומים של ערים חכמות, פתרונות ניידות וטכנולוגיות רכב. גיא מחפש למלא את הפער בפיתוח המרחב האורבני ברחבי הערים. בהרצאה שלו חושף בפנינו גיא מה גורם לערים בעולם להיות יוצאות דופן במובן החיובי של המילה. כל ראש עיר דואג לרשת את עירו בתשתיות הולמות כדי שאנשי עירו יוכלו לחיות ולהתנהל כמו : בתי ספר, בתי חולים, תשתיות תחבורה, תברואה, ספריות, עסקים בתי קפה וכו״ , אך מה עושה ראש עיר יוצאית מהכלל ? הוא מקשיב למצוקות האנשים ומנסה לפתור אותם . גיא מציג 2 מקרים פרטיים של ראשי העיר שהתיחסו לקשיים פיזיים של אוכלוסיותיהם ופעלו להטבתם . אחת מהן היא העיר לואיסוויל עם שכיחות גבוהה של חולי אסטמה. ראש העיר החליט להיות אמפתי לתושביו ולהיות אקטיבי בשיפור תנאי חייהם ותדירות וחוזק התקפות האסטמה שלהם. נטיעת עצים , מיגור תנועת המשאיות ופליטות העשן,השקעה בסביבה מקדמת נשימה נקייה והתיחסות למצוקת הבריאות האישית, ציבורית שלהם.

תשאלו את השאלה הנכונה כדי לעשות את העיר שלכם יוציאת דופן

חמוטל אפק איתם

חמוטל עובדת וחיה בהקשרים של חירום, בחינוך למצבי חירום, אספקת מזון וביטחון באזורי סכסוך או בסביבה של אסונות טבע . היא מאמינה כי פתרונות סיוע טובים יותר מתהווים בקהילה המקומית באמצעות יכולות לאומיות ואחריות חברתית מקומית. המודל הייחודי של החברה שלה ״גרום״ מתמקדת בהעצמת הכלכלה המקומית על ידי הגברת הייצור והמסירה של מוצרים מצילי חיים לאנשים המקומיים. ההעצמה המקומית מחזקת את כושר החוסן של קהילות אלה ומקטין את התלות הזרה בעת הצורך. גיוון הטכנולוגיות והפלטפורמה שמאפשרת חיבור שקוף בין התורם, היצרן והמפיץ המקומי, דבר המאפשר לפשט ולהקל על מעקב ,על אחריות והפיקוח מרחוק ולייעל את ההתנהלות וההשפעה המקומית של העזרה .

איך לתכנן איזורי אסון להתאושש בקלות יחסית

הנס שאקור

הנס נחשב למנהיג בסצינת ההייטק הישראלית, המוביל את יוזמות הפיתוח הכלכלי ומטפח חדשנות בחברה הערבית בישראל. הנס הוא המייסד של "משחקים למען השלום" Markitect. בהרצאה שלו הוא מספר על ההשפעה העצומה של המשחקים שיצר ,שילדים ונערים משחקים בהם בערוצים הדיגטאליים. משחקי השלום מלמדים אותם לשתף פעולה אחד עם השני גם כשהשותפים במשחק הם ילדים ממדינות אויבות , משחקים למען השלום של הנס , זאת דרך מרגשת במיוחד להביא את השלום דרך הילדים .

משחקי השלום דרך משחקי רשת מאותגרים שיתופי פעולה

נטע חנין

נטע היתה תובעת פלילית לשעבר במשרד המשפטים הישראלי. אחרי שש שנים היא עזבה את עבודתה ועם שותפה העסקי אחמד ג'ורבן, הקימה את "ביתה של ג'והא", גסט האוס של מטיילים ועסק חברתי מתפתח, עם כלכלה בתקיימא בג'סר אזרקא אחד הכפרים העניים ביותר בישראל. בית ההארחה של ג'והא נבחר כפעילות החברתית הטובה ביותר בישראל בשנת 2015 . הפעילות החברתית שמתחוללת בכפר, מתממשת דרך הנהגה צעירה שמיישמת לימוד אנגלית של הצעירים המקומיים, הדרכת התיירים, החיבור לשאיפות חדשות והעצמה מקומית, דרך גסט האוס קטן אחד שפתח את הדלת לעולם האפשרויות הבלתי מוגבלות.

היו גם הרצאות נוספות כולן מעוררות השראה , כולן מחכות לכם שתצפו בהם באמצעות טד והמארגנות הבטיחו לתרגם אותם לעברית.

יש מסרים גדולים בטד יפו הנוכחי, כולם עוסקים בשיתוף, בנתינה של האלמנט הנוסף לטובת האחר, ביצירת אמון (דן אריאלי דן בסוגית האמון), בהבנה שרק שיתופי פעולה, לקיחת אחריות, העצמה הדדית, מתן כוח למקומיים ,התנדבות ואקטיבציה חברתית הם הדור הבא שכבר נוקש בדלת…..

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


סופרפוד של נביטאס

החנות של פוקהפוסטים נוספים


משנים את העולם 09.02.2019

קהילות של פטריות בעולם

הצטרף לקהילת המחתרת הלא-סודית שלנו כדי לחגוג את ממלכת הפטריות . מוזמנים בברכה אמנים, שפים, הילרים, מדענים, ציידים, לקטים, אקולוגים.

כתיבה יצירתית 20.10.2018

גונבי הזמן ״מומו״ של מיכאל אנדה

אלגוריה אוניברסלית על הזמן האבוד של אנשים בחברה המודרנית ששכחו את מהות החיים וההנאות הפשוטות שמקנות לנו שמחה ואושר וקצת.

אחריות לסביבה 18.05.2018

חקלאות מקיימת

תפיסת החקלאות האקולוגית צמחה מתוך ההבנה כי רק פעולה מתואמת ומשותפת בין מערכות ייצור מזון לשימור המגוון הביולוגי תוכל להגשים.

חיבור לטבע 02.05.2018

פרומיקס שייקר עם הבטחה

אנרגית הוורטקס שנוצרת בכוס מניעה תנועה אנרגתית טבעית של המים נותנת ביטוי לחמצן שבמים ומונעת מחיידקים להתפתח , נוצרת תנועה.