שרמוטות מובילות שינוי

 

שרמוטות מובילות שינוי

21 יולי 2017

בצעדת השרמוטות במאי האחרון אחרי ששוחחרו ממעצר ללא עונש כמה צעירים שאנסו בחורה מהרצליה קרה דבר. ההבנה התרבותית הבסיסית שפשה כאן במסדרונות הצדק ופועמת בשיכנועים העצמיים והסביבתיים להטרדות שכל אחת מאיתנו חוותה בחייה, הגיע הזמן לשנות את המצב ,ההתיחסות והמינוחים כדי ליצור שיח מגדרי מאוזן יותר.

מארגנות הצעדה אומרות : "זאת מילה שמסבירה לך שלא משנה איך את מתלבשת, או איך את מתנהגת, אם שכבת איתו, או אם אמרת לו לא, את שרמוטה וזו אשמתך. בין אם את לובשת ג'ינס, שמלה, או חצאית, מאופרת או לא, מחייכת או לא, עונה או לא – לא משנה מה את עושה את תמיד מסתכנת שיקראו לך שרמוטה, שיגידו שביקשת את זה, שאת פתיינית ומחטיאה, שיטילו את האחריות על משהו שנעשה לך – עליך. אנחנו מוחות על התפיסה הזו ויוצאות לרחובות לומר שוב בקול חד וברור – שום דבר הוא לא הצדקה או תירוץ לאונס או תקיפה מינית, וגם אם תקראו לנו שרמוטות אנחנו נעמוד ביחד ונצעק יותר חזק מכם – כי אף אחת, אף פעם, לא מבקשת את זה."

אפשר לתרגם לעברית בsetting ב auto translation

פרשת הנשיא, פרשת בוכריס, פרשת קסטיאל, פרשות מטרידות צפות ועולות כל יום מחדש, הטרדות, אונסים, דיבור סקסיסטי, דיבור בוטה, נגיעות ,לחשושים, מבטים מפשיטים, התחכחויות ציבוריות, היצמדויות מיותרות , שריקות, תנועות , קריאות מרכב לרכב…. תרבות של הטרדה מגדרית חוצת גבול, לא מקובלת, לא מתאימה, עברה מהעולם, מוקעת מהיסוד, מופקרות ע״י המדינה, ע״י בתי הצדק. ובעולם כבר מתרחש שינוי הטרדות מיניות מפוקחות ע״י המשטרה , קנס ניתן למטרידים כדי שלא יגיעו למקרים מדורדרים יותר של אונס , רצח והתעללות.

אז בואו נלמד מהם ,נעקור את זה מן השורש, את העשבים הרעים האלה בתרבות שלנו , נוקיע ונרסן , נפקח ונקנוס, נכלא ונשפוט, עד שיעלם מקרבינו….

ארץ ישראל המקסימה רב תרבותית, רב דתית, רב לאומיתאף אחד ולא משנה מאיפה הגיע , מה סיפר לו הרבי, הכומר או האימאם, ההורים הביולוגים בארצות מוצאם, התרבות העתיקה מסורתית , בסוף זה האנשים עצמם, שנותנים דרור לפה והתנועות גוף, משוחררים להביע את התשוקות הסקסיסטיות, על מנת להוריד, להשפיל ולהביא את הבחורה שלידם ל״מקום שלה״ שתדע את תפקידה לשרת אותם בכל רמות הצרכים שלהם.

אנחנו הנשים של ישראל נולדנו וגדלנו במקום מתקדם ומתפתח, מודרני והייטקיסטי, גדלות לשוויון וצדק, משרתות בצבא העם, מוכשרות ומדהימות, מרימות את ראשינו בגאווה ובטחון, יזמיות, מנהלות, מובילות ומשנות, אומרות מספיק ודי לתרבות הסקסיסטית שנמצאית מסביבינו, לא ניתן לאף אחד להעמיד אותנו במקומינו, אנחנו בעלות רצון חופשי ונפעל להעניש את המועדים, האלימים, המטרידים , לא ניתן לתרבות המופקרת הזאת להיות פה, להמשיך להתרחש סביבינו.

וגם בצרפת הם מוחים על זה

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אנרגיה נשית 24.03.2020

קולגן צמחי וחלבון קטוגני צמחי

מרבית תוספי הקולגן מגיעים מעצמות, עור ורקמות חיבור של בעלי חיים, כולל בקר, דגים, סוסים, חזירים או ארנבים. מדוע לצרוך.

אנרגיה נשית 03.01.2020

בקתת העץ במעלה ההר

בבקתת העץ הטובלת בג׳ונגל הודי פראי, נולדה זיקתי לבריאות מזהרת, אומנות הנשיות, הגשמת חלומות מודחקים שפרצו ביתר שאת במחשבותי וחזיונותי,.

איזון צ׳אקרות 05.05.2019

הגירסה הטובה של עצמי

שמתי לב שבמפגשים היומיים שלי אני נפגשת עם עצמי בשידרוג מפואר. אנשים סביבי, האינטרנט ,סיטואציות, יופי וטבע מצליחים להביא לחיי.

אנרגיה נשית 18.03.2018

הרשת הנשית מתחברת

התחברתי לאישה שבי דרך הגוף, נזכרתי בנשים החזקות שסביבי, קיבלתי השראה ממי שיצרו רשתות פועמות ומובילות והבטחתי לעצמי להתחבר לרשת.