הקסם של האיורוודה

 

הקסם של האיורוודה

29 אוגוסט 2017

איורוודה (ידע החיים ) היא פילוסופיה הוליסטית עתיקה שמכוונת אותנו איך לחיות חיים בריאים ומשמעותיים יותר על ידי איזון מוח, גוף ורוח .

בלב של האיורוודה , הפרט הוא קובץ ייחודי של מאפיינים פיזיים, נפשיים ורוחניים המכונה דושה שקשור לזמן הלידה, לכוכבי הלכת ולייחודיות שלך.

על ידי ההתיחסות לדושה הדומיננטית שלך, האיורוודה מציעה לך תובנות אילו מאכלים, צמחי מרפא, ופעילויות של אורח החיים ישפר את איכות החיים שלך, בחירות שיגנו על הבריאות הגופנית שלך, האיזון הנפשי שלך, ועל הרווחה הרוחנית שלך.

מה מקורה של האיורוודה?

האיורוודה מיושמת בהודו כבר 5000 שנה ואת החוכמה של איורוודה התפשט עכשיו על פני כדור הארץ; עד היום היא נותרה אחת ממערכות הבריאות החזקות ביותר בעולם.

בלב האיורוודה כבוד עמוק לטבע והערכה צנועה לקסם החיים האיורוודה עוזרת לנו לראות איך הבריאות שלנו קשורה לכולם ולכל מה שסובב אותנו: המשפחה שלנו, העבודה שלנו, החברה שלנו, כדור הארץ.

מה הם היתרונות של האיורוודה?

לאיורוודה יש יתרונות רבים לשיפור החיים. כי זה אורח חיים הוליסטי, איורוודה מתמקדת בלהשיב איזון לבריאות גופנית, נפשית ורוחנית שלך בזמנים שאתה מתמודד עם עונות השנה, עם השלבים השונים של החיים שלך, ועם הזמנים המשתנים של היום.

מסורות האיורוודה כוללות שימוש בחוכמה ובטיפולים כדי לסייע בטיפול ובניהול של מצבים כרוניים, כמו גם בהנחיית הצעות תזונה וסגנון חיים הן כדי לסייע במניעת מחלות והן באופטימיזציה של החיוניות. יוגה ומדיטציה הם גם מתכונים לעתים קרובות איורוודה להקלה על מתח והשיב את הנעורים ואת האנרגיה של נפש, הגוף והרוח.

שלושת הדושות של האיורוודה

איך אתה יכול להביא את הקסם של איורוודה לתוך החיים שלך?

איורוודה היא בכל עת, בכל מקום, סוג של חוכמה, דרך חיים אוניברסלית , שניתן לאמץ בקלות לא משנה באיזה שלב של החיים אתה נמצא.

לפי איורוודה, ישנם חמישה אלמנטים המרכיבים את העולם סביבנו ואת העולם שבתוכנו: חלל, אוויר, אש, מים ואדמה. כולם משקפים איכויות מסוימות שאנו חווים באמצעות החושים שלנו. במובן מסוים, הם מבטאים את שפת הטבע. לדוגמה, האוויר הוא כמו הרוח והוא בעל איכויות של תנועה, קור ויובש; מאידך, האש חמה, מהבילה ועזה; איכויות המים רטובים, מתקררים וכבדים. בתוך הגוף שלנו, חמשת האלמנטים האלו משתלבים יחד ומקיימים שלושה דפוסי אנרגיה ראשוניים.

דפוסי האנרגיה האלה או דושותאם נשתמש במילה בסנסקריט נמצאים בכל רקמה, בכל תא ובכל איבר בגופנו, ובכך הם שולטים בכל התהליכים של הגוף, תפקודים גופניים מחשבות והרגשות שלנו.

כאשר יש לך חוסר איזון בדושות שלך ( מבחן לקביעת הדושה שלך )בעיות בריאותיות מתהוות .

שלושת הדושות האיורוודיות

שלושת דפוסי האנרגיה העיקריים בגופנו, או דושות הם: רוח או ואטה דפוס קר, יבש וקל הוא הכוח השולט בתנועה שלנו, מווסת את מערכת העצבים, ומפקח על חיסול פסולת; אש או פיטה דפוס חם, רטוב ומתדלק הוא הכוח השולט על העיכול והמטבוליזם שלנו; ומים או קאפה דפוס קר, רטוב וכבד הוא הכוח המגן השולט ביציבות, במבנה ובלחות שלנו במוח ובגוף.

למרות שכולנו נולדים עם כל שלושת הדושות, היחסים בינהם שונים בכל אחד מאיתנו, והשילוב הייחודי הזה עושה אותנו למי שאנחנו. בדרך כלל, לכל אדם יש צורה דומיננטית אחת של דושה שמרכיב את הדפוס האיורוודי האישית שלו .

מהו סוג דושה שלך?

ברגע שאתה מבין איך שילוב הדושות אחראי על דפוס ההתבטאות המאוזנת על פי האיורוודה אצליך בגוף, אתה יכול להתחיל לשמור באמצעות תזונה נכונה, פעילות גופנית, אורח חיים ושם זה המקום שבו אתה מתחיל לתקשר ישירות עם הטבע שמסביבך, עם החוקים והתדרים שיחזירו אותך למוטב, לאיזון לבריאות.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


מבחן דושה של פוקה

ספר המתכונים של רינה וג׳מה גולןפוסטים נוספים


איורוודה 17.11.2018

שקט בתזונה עם אליהו בוגר

הרבה מאיתנו מתוסכלים מכל הטרנדים הבריאותיים הקיצוניים, כבר לא יודעים אם האוכל בצלחת מזין או מזיק לנו ולמשפחה, ומחפשים סוף.

איורוודה 03.11.2018

קיצ׳רי מתכון ניקוי איורוודי

כשרוצה להוריד קצת במשקל, להרפות מהעומס, לתת לגוף אתנחתא מזונית , להתחבר למקצבי האיורוודה, להוריד במהירות את החשקים לקפה, סוכר.

איורוודה 03.11.2018

הרופא מהודו ד״ר ואסנט לאד

צפיתי השבוע במסגרת הפסטיבל הרוחני בסינמטק בסרט המרגש ״הרופא מהודו״ , סרט דוקו על ד״ר וואסנט לאד שהפיץ את תורת.

איורוודה 03.11.2018

טקס האש אגני הוטרה

בספר של דיוויד פראולי ״יוגה ואיורוודה״ אני מודעת מחדש לעומק ולחשיבות של עריכת פוג׳ה של אש מידי בוקר עם הזריחה.