אאוטלנדר נוכריה זרה

 

אאוטלנדר נוכריה זרה

10 אוקטובר 2017

יש ספרים, סדרות וסרטים משני חיים, מרגשים בטירוף ובעלי ערך מוסף אחת מהן היא אאוטלנדר או כפי שנקראית בארץ ״ זרה״ ( YES VOD)  . הסידרה מבוססת על סדרת הספרים "נוכרייה" מאת דיאנה גבלדון. את הסדרה עיבד רונלד ד. מור בהפקת סוני וערוץ הטלויזיה סטארז.

בסדרה מככבת קטרינה באלף בדמות קלייר רנדל, אשה נשואה ששרתה כאחות במלחמת העולם השנייה, ובשנת 1945 היא נוסעת בזמן לסקוטלנד של 1743. שם היא פוגשת את ג'יימי פרייזר (סם היוגן) הלוחם איש ההיילנדס. המפגש מייצר את אחד מסיפורי האהבה הלוהטים חוצי גבולות , דורות ומימדים. זה מה שאנחנו הנשים רוצות בכל מחיר את האהבה המושלמת הרומנטית והאירוטית שלנו, עבורה נרחיק עד סוף העולם ואם אפשר נתבל בכישופים, קשיים, חוזקה ונאמנות בלתי מתפשרת. אנחנו מחפשות את הגבר גבר שלנו שנוכל במחיצתו להיות האישה העוצמתית שאנחנו.

ג׳ימי וקלייר בסידרה אאוטלנדר

הסצינה של מעגל האבנים עם ה״אלות הקדמוניות״ בתחילת הסידרה הכניס אותי לתדר שכל כך אוהבת , תדר האלות מ״ערפילי אבלון״ ומחול הדרואידים, העיסוק ברפואת צמחים והכישופים וכמובן האהבה האדירה התנגנו לי בנימי ההתרגשות.

שיר הנושא של הסידרה ומחול הדרואידים

הסדרה מתמקדת בניסיונות של גיבורת הספר שחזרה בזמן בנסיבות מסתוריות, למנוע את קרב קלודן, שיאו של מרד היעקוביטים בשנת 1745. במהלך מרד זה ניסו שבטי הרמה הסקוטית ("היילנדרס") להתאחד תחת הנהגתו של הנסיך הגולה צ'ארלס אדוארד סטיוארט, ולכבוש את כס השלטון הבריטי. המרד נכשל בתבוסה קשה של הסקוטים בקרב קאלודן. בתגובה למרד ביצעו הבריטים טיהור אתני אכזרי בשבטים הסקוטיים, והתרבות הסקוטית הושפעה ממנו לצמיתות..

קלייר בסידרה זרה

תיירות אהבה נוצרה גם סביב הספר והסרט שהופק ממנו ״לאכול, להתפלל ,לאהוב״ של אליזבת גילבר , גיבורת הספר פוגשת את אביר חלומותיה וחתיך הורס באובוד באלי, שם עד היום קם לתחייה ושוקק חיים כפר גלובלי של נשים בשלות וגברים הורסים שהגיעו בעקבותיה לחפש את האהבה המושלמת .

החיפוש אחר הגבר המושלם (ג׳ימי פרייזר) והאהבה המיוחדת של קלייר וג׳ימי הולידו תיירות אהבה סקוטית , גדושה בתיירים שמגיעים מקצוות העולם כדי להתרגש ולשהות במחיצת ההיילנדרס , הטירות והנופים הקסומים שבהם התרחש הסרט.

אפילו בארץ נולד בלוג מיוחד שווה לקריאה ותמונות מסע מדהימות ואפילו מדריך לנוסעת בעקבות הסדרה.

אז מי שעדיין לא ראתה את הסדרה הגיע הזמן להתחבר לדרמה ההיסטורית פוליטית הזאת מזווית ראיה של אישה חזקה , ואהבה מהפנטת

ג׳ימי מהסידרה זרה

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אהבה פועמת 17.03.2020

טולסי ספיריט צילומי אווירה

אליתה הבת שלי מנהלת את טולסי ספיריט באנגליה , חברת האדפטוגנים . כטבעונית היא משלבת בתזונה שלה סופרפוד ואדפטוגנים שמשמשים.

אהבה פועמת 24.07.2019

התקדשות בני האלוהים

האיחוד עם החצי השני, עם האלוהות מביא את האושר העילאי, את האלמוות, ההגשמה, תודעת העל הקוסמית, האני שנמצא בכל הייצורים,.

אהבה פועמת 06.03.2018

מעלה תדר עם בודי פלו

״ הגיע הזמן לחיות במלואינו״ ״ להבליט את מי שאנחנו״ ״ להתחבר לאסנס של עצמינו ״ ו״ להציג את הצגת.

אהבה פועמת 14.02.2018

אהבה עצמית בוולנטיין

כל מערכות היחסים הן על אהבה. אהבה ללא תנאי וקבלה של השלמות הטהורה שלך שמאירה כל מערכת יחסים. אהבה היא.