התמקדות בבריאות עם אירית טסל

 

התמקדות בבריאות עם אירית טסל

4 פברואר 2018

כשוחרת בריאות ומחפשת דרכים חדשות להביא את הגוף -נפש לאיזון והרמוניה, יצרתי את הבלוג כחוויה אישית שמיועדת לעורר השראה ללכת בדרכי הבריאות האלטרנטיבית, למצוא אותה בתוכינו פנימה. לפני שנים נחשפתי למימד ההתמקדות של יוג׳ין ולאחרונה לעבודה המיוחדת של מי שהולכת בדרכו , אירית טסל עם הפוקוסינג בבריאות .

פוקוסינג

"פוקוסינג" מבוסס על הקשבה ל"תחושות מורגשות" (Felt Sense) אלו התחושות הגופניות שדרכן אנו חווים ו"מחזיקים" קשיים, מצבי חיים, התלבטויות וקונפליקטים. תחושות אלו מכילות ידע על בעיה וגם את הידע להתרתה.

הפוקוסינג פותח בשנות ה-60 ע"י הפסיכולוגפילוסוף האמריקאי יוג'ין גנדלין מאוניברסיטת שיקאגו, והוא למעשה דרך חיים שמחזירה לנו את היכולת הטבעית להקשיב לעצמנו, לדלות ידע מהחוכמה שבפנים ולחיות עפ"י המצפן הפנימי.

פוקוסינג

התמקדות בבריאות

רובנו משתדלים לשמור על אורח חיים בריא עם הקפדה על תזונה נכונה, ספורט ותנועה, תוספי מזון, מכון כושר, הליכה בפארק. ובכל זאת משהו משתבשלא תקין. כואב לנו פה ושם, לאחד בגוף ולאחר בנפש.

מה קורה?

קורה, שיש כאן עוד משהו….שגם הוא מבקש התייחסות

ה"משהו" הזה ש"התמקדות בבריאות" נוגעת בו, הוא הדבר החי בתוכנותחושת החיות שכאשר מעצימים אותה חוזרים: הסקרנות, השמחה, היצירתיות, ההעזה.

זו המשמעות של "התמקדות בבריאות" שמשפיעה על כל תחומי חיינו, זו הדרך איך להעצים את ה"משהו" הזה – כל אותן תכונות נפלאות שחבויות בתוכנו, שויתור עליהן מוליך לפספוס, להחמצה לתסכול ובהמשך לקמילה ולהתכווצות שמתבטאים במצוקה פיזית ורגשית. החוסן שנבנה מאפשר להיות עם כל מה שגרם וגורם לנו להתכווץ ולהשתחרר ממנו.

פוקוסינג את האהבה שלך לעצמך

בלידה, כשאנחנו נפרדים מחוט הטבור המזין, מתחיל להיבנות חוט חיים חדש שמכין אותנו לעצמאות, צמיחה ויצירה, ובמקביל נבנה מנגנון הגנה שנועד לשמור עלינו.

ואז? כשהחיים מפגישים אותנו עם אכזבות, כשלונות, כאבי לב, אמונות שאת חלקן קיבלנו בירושה נוצרים קשרים מעכבים בחוט החיים החדש ולכן אנו עסוקים יותר בהגנה, בדריכות, בהימנעות שגורמים לירידה בתחושת החיות.

למה קורס "פוקוסינג התמקדות בריאות" ?

הקורס מקנה מיומנויות קורס בסיסי בפוקוסינג ובנוסף מלמד אותנו איך להמשיך לצמוח דווקא מאותם קשרים מעכבים בחוט החיים שגורמים לירידה בתחושת החיות.

זו מיומנות טבעית שכולם יכולים ללמוד לחזור אליה, ללא מאמץ או היצמדות ל"תפריט" ולהפוך אותה לדרך חיים. באמצעות הקשבה ייחודית שמתירה "פלונטרים", נוצר החיבור בין תחושות, חוויות ומשמעויות. ערוצי אנרגיית חיות נפתחים ואז מתרחש שינוי ללא מאמץ. זו ההקשבה הייחודית שמאפשרת לנו לקבל ולהבין את האיתותים הפנימיים והחיצוניים.

הקורס משלב לימוד ועבודה על נושאים אישיים. הלימודים מוכרים ע"י המכון הבינלאומי להתמקדות בניו יורק ומאפשרים המשך לימודים מתקדם. מיועד לכל מי שרוצים לפתח ולשמר "שריר יוצר בריאות" ולמי שרוצים ללמוד ולשלב דרך נוספת המשתלבת עם כל שיטת טיפול.

אישה מאושרת עם פוקוסינג בבריאות

קצת על אירית טסל 

אחרי שנים רבות בתפקידי ניהול ופיתוח בתחום התקשורתיחברתי, ב-8 שנים האחרונות אני עוסקת בתהליכים המחברים פנים וחוץ המעודדים את "המשהו החי בפנים" לבוא לידי ביטוי ביומיום. זה מורגש בתחושת חיות התורמת לבריאות הפיזית והרגשית, לWellbeing .

"התמקדות בבריאות", אותה פיתחתי, משלבת פוקוסינג, סומטיק אקספריאנס, גישות שמאניות.

ליווי תהליכים אישיים בקליניקה פרטית, עם ניסיון של 5 שנות עבודה במרכז לרפואה אינטגרטיבית לחולים אונקולוגים בבית החולים איכילוב, מעבירה הרצאות לעמותות חולים, ולסגל רפואי. מוסמכת מטעם המכון הבינלאומי להתמקדות בניו יורק

לפרטים נוספים ולקביעת פגישה אישית במייל:tesselirit@gmail.co.il. ובטלפון 054-4902190

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


בתי טבע וחקלאים אורגנים 09.02.2019

הטוניק בר המפורסם בעולם

בר משקאות, שיקויים ומזונות שמבוסס על צמחי מרפא, אדפטוגנים, סופרפוד, שמנים בריאים, פורמולות מדף, חלבונים זמינים, שיצר אווירה כל כך.

חינוך חדש 12.02.2018

יום שני בריא במיוחד -פזית פרטוש פרסי

ועכשיו מבית קול הגוף של פזית פרטוש פרסי נולד ״יום שני בריא״ סדרת הרצאות בנושאים בריאים במיוחד.

חינוך חדש 04.02.2018

התמקדות בבריאות עם אירית טסל

"פוקוסינג" מבוסס על הקשבה ל"תחושות מורגשות" (Felt Sense) אלו התחושות הגופניות שדרכן אנו חווים ו"מחזיקים" קשיים, מצבי חיים, התלבטויות וקונפליקטים..

הילינג וטרנספורמציה 15.12.2017

שחרור מהתמכרויות

בתקופה האחרונה כמה מחברותי הטובות ואני השתחררנו מהעישון. חלקינו בעזרת סיגריה אלקטרונית, אחרות בקורסי גמילה וכמה אחיות פשוט זרקו את.