תעשיית האופנה -האפשרות להשפיע

 

תעשיית האופנה -האפשרות להשפיע

29 מרץ 2018

אחת החוזקות המתהוות בעולם היא היכולת שלנו לרכוש מחברות שמשווקות מוצרים שאנחנו מאמינים בהם מבחינת ההשפעה הסביבתית, בריאותית ואידיאולוגית.

בעיני בגדים ותכשיטים נעלים ולנג׳רי כמו מזון ומוצרי בריאות כבר מזמן הפכו לקרקע פעילה לזריעת הזרעים הבריאים במהפכה האידיאולוגית של רכישה מודעת .

זה שדה עצום של הבעה עצמית, של בחירה במה יפה בעיני, ומה מתאים להיות מוצג בחשיפה שלי על המסלול הבלתי הפיך של יכולת הבחירה וההשפעה .

הסרט ״ המחיר האמיתי ״ של תעשיית האופנה בעולם המוצג בנטפליקס ומערער את האמיתות התבניתיות שאנחנו גדלים עליהם של ״אופנה מהירה ״ושל רשתות האופנה , של מה מסתתר מאחורי התעשיה המפלצתית הזו ומה אנחנו יכולים לעשות בנידון.

הסרט מטלטל בכל רמות ההבנה , חושף בלי למצמץ את המחיר האמיתי , העצוב, של מי שמשלם את המחיר בתעשיה הענקית הזו שצוברת תאוצה וחייבת להתמתן.

תעשיית האופנה המזהמת עם כותנה מהונדסת וריסוסים שפוגעים באוכלוסיות העולם השלישי שמגדלים אותה.התופרים וההעסקה המופרעת שלהם , פגיעה סביבתית חברתית.

הסרט שנערך בצורה מאירת עיניים, גם מציע פתרונות ומזכיר לנו שוב ושוב שיש לנו אפשרות להשפיע על התחום. במאי הסרט מראיין נשים שמציגות את בחירתן האישית ואת השפעתן הקולקטיבית . פוליטיקאיות , יזמיות, מעצבות אופנה, מנהיגות ואקולוגיות שמתעסקות בסוגיות העולות מהאמת המטרידה ונוהגות אחרת.

זה סרט חשוב ומחולל מפנה חשיבתי בתחום הכל כך נפוץ הזה . גם אני לוקה עדיין בהעדפות הרכישה שלי אבל בהחלט מוכנה להשתנות כדי להשתתף ולו במעט בהטיית הנתונים שנחשפו בסרט.

חופש לבחור ולהחליט מה נכון לי באופנה

ההעדפות שלי מתבטאות ברכישה ממעצבות אופנה מקומיות, עם שימוש בבדים מיוחדים ותפירה מקומית למשל גילי מאנג׳לי שמקפידה על יצירת בגדי יוגה מכותנה אורגנית ואקולוגית . מיכל אמה מזבולון בתל אביב שהבדים האיכותיים שלה והעיצוב פשוט ובקו מחמיא , לנג׳רי אצל הדס מור שמשתמשת בכותנה נעימה ותחרות מחמיאות עם נגיעה עדינה בגוף, גלביות מסורתיות יפיפיות , רכישה לעיתים בחנויות יד שניה כמו בחצר בוטיק יד 2 , ישירות ממעצבים :בתחום הנעליים רק חברה אחת מאיטליה מתאימה את האימום המושלם לכף הרגל הגדולה והרחבה שלי. בהודו רוכשת רק מאנוקי חברה שמשתמשת בבדי כותנה איכותיים מודפסים בהטבעה ידנית מסורתית. וכמובן רוכשת תכשיטים עם משמעות (מאלות וצמידים ) ממיס מאלאס .

שרשראות וצמידים עם משמעות

בקיצור אנחנו בדרך , יש לנו יכולת השפעה , ניתן להתחיל במשהו קטן , נראה מה הוא מחולל בנו, איזו הרגשה מתפתחת שם בלב, איזה גאווה להציג את הפריט עלינו, להיות שייכות לקהל הנשים החזקות משפיעות.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


חלבון טבעוני איכותי

סופרפוד אורגני

ניקוי רעלים עם פוקהפוסטים נוספים


אהבה פועמת 17.03.2020

טולסי ספיריט צילומי אווירה

אליתה הבת שלי מנהלת את טולסי ספיריט באנגליה , חברת האדפטוגנים . כטבעונית היא משלבת בתזונה שלה סופרפוד ואדפטוגנים שמשמשים.

אדג׳נדה חברתית 06.03.2020

חברות לעולם טוב יותר B the change

B משרתים קהילה של מנהיגים אמינים המשתמשים בעסקים ככוח לטוב. אנחנו רוצים לחיות בתוך הערכים שבאים לידי ביטוי בהצהרה האוניברסלית.

אחריות לסביבה 08.01.2020

דילמת השפע – מייקל פולן

העתיד של המזון הוא בידינו. המשימה שלנו היא להפוך תוצרת עונתית לחלק משמעותי בצורה שבה אנחנו אוכלים. כשנתעדף את התוצרת.

אחריות לסביבה 06.05.2019

חליפת קבורה אקולוגית

על פי אתר האינטרנט של החברה המייצרת, קואיו  זוהי חליפה ייחודית עם נבגי פטריות שמסוגלת להסיר טוקסינים מהגוף המת באופן טבעי.