טרקים בקפלוניה

16 יולי 2018

אחד הדברים שאנחנו ממש אוהבים בחשיפה של מקום חדש הוא החיבור דרך הרגליים. מהרגע שהתחלנו להכניס לחופש שלנו הרפתקאות בצורת טרקינג (הליכה בשבילי הארץ ), ההנאה שלנו מהמקום, החיבור הבלתי אמצעי עם האדמה הצומח ובעלי החיים וכמובן ההתלהבות שלנו מהמראות המדהימים שמקום חדש חושף בפנינו.

הביקור שלנו בתחילת יולי 2018 בקפלוניה ,אי יווני מהאיים היונים במערב יווון הוא אחד מהטיולים האקולוגים שלנו ,אי של פעם שהזכיר לי את הריחות והתרבות הארץ ישראלית של שנות השבעים .

מבט מפסגת אינוס לחופים של קפלוניה

קיץ , מתחיל להתחמם פה , לכן ההעדפה הגורפת היא לצאת לטרקים בתחילת היום , עדיין האויר צלול ונקי, הכבישים ריקים וקל להגיע ממקום למקום.

האי קפלוניה הוא אי פראי עם כפרים ציוריים, כפרים עתיקים, טרסות , עצי זית, המון ברושים ואורנים, הרים גבוהים שנופלים לים טורקיז , הרבה ירוק וצל ומפרצונים קטנים סודיים שבקושי מגיעים אליהם תיירים, רובם עם עצי זית עד קו המים שמייצרים צל ונעימות במהלך היום.

טרק בין דרפניטיקה לאסוס ( Drapanitika to Assos )

טרק שמתחיל בעיירה עתיקה דרפניטיקה וחוצה בשביל ברור את דרכה לאסוס שהיא עיירה ציורית במערב קפלוניה. אסוס המדהימה היא כפר קסום עם בתים צבעוניים ולשון ים שחוצה אותו ומייצרת הזדמנות חופית מיוחדת במרכז הכפר . הדרך בין שני הכפרים נמשיכת בירידה מתונה וחוצה טרסות עתיקות, מערות בסלע, זוויות מאתגרות של ים טורקיז שריחו וקולו נשמעים באויר מידי פעם ומלא פרפרים צבעוניים שמצטרפים לחגיגה.

תחושה של מקום שלא מרבים לטייל בו יער נטוש יפיפה

מחפשים בוויז את הכפר דרפניטיקה מצפון לאסוס מגיעים לשלט שמציין ימינה 2 ק״מ לכפר נכנסים , אחרי בערך חצי ק״מ יש פניה חזקה ימינה לכפר שם ממשיכים מאה מטר ישר במקום לפנות הכביש הופך לדרך כורכר וזוהי בעצם התחלת המסלול שהוא ברור ונהיר לכל אורכו עם לאסוס. את הדרך חזרה לרכב עושים עם מונית שתופסים במרכז אסוס. אורך המסלול הוא בערך 6 ק״מ במשך שעה וחצי נעימות של הליכה קלילה .

הכפר הציורי אסוס בסיום הטיול

 

טרק בין קולורטה לסמי ( Koulourata to Sami )

טרק שנמצא במזרח קפלוניה בין שתי עיירות.מסלול שחוצה כפרים עתיקים חלקן נהרסו ברעידת אדמה , במהלך הטרק יש מפגש עם החקלאים המקומיים ועם כנסיות ומצודות וכמובן נופים מיוחדים של מרכז האי שגובל עם הגולף של סמי ואגיה אפימינה .

שבילי ההר ניחוח עתיק של מורשת חקלאות טרסות

התחלת הטרק נמצא בעיירה קולורטה 500 מ׳ צפונה לתחנת הדלק קיים שביל ברור שם מניחים את הרכב וחוזרים אליו עם מונית ממרכז סמי .המסלול מסומן בצורה יפה בגוגל מפס. ממשיכים ללכת עד כנסיה מעל סמי ומשם בירידה נחמדה בין סבך עצי אלון ואלה.

בדרך לסמי

6 ק״מ שעה וחצי טיפוס וירידה קלים .

טרק בין דנדרינטה לחוף מירטוס (Dendrinata to Myrtos beach )

עולים מאגיה אפימיה לכיוון דנדרינטה ומשאירים שם את הרכב צועדים בין כפרים שיא המטופחים עם חצרות יפיפיות ופרחים וגינות מאכל מתגלגלים בכביש צידי בין הכפרים היושבים על דופן ההר עד שמגיעים לדיברטה, שם ניתן לעשות הפסקה באחת הטברנות הנהדרות ולהמשיך לחוף מירטוס המפורסם ביופיו. (לנו הוא היה צפוף מידי העדפנו תמיד חופים ללא קהל)

נוף יפיפיה מצלע ההר שממול
חוף מירטוס האגדי

טרק ״שביל הברושים״(The Cypress way) באיזור פיסקרדו (Fiskardo )

טרק מסומן היטב בצפון האי , מתחיל בחניה של העיירה פיסקרדו ליד הנמל. משם נפגשים בחוף יפיפיה, בחורשות וכפרים קסומים , עולים יורדים ונהנים מהסימון המושקע של הטרק, מהרבה ברושים וכמובן מערות ומעגליות של המסלול (לא צריך טרמפ חזרה), 4.5 ק״מ המסלול נמשך בערך שעתיים וחצי .

סימטאות כפר נטוש בצפון האי ליד פיסקרדו

טרק בפיסגה של הר האינוס במרכז האי ( Ainos Oros)

ביקור בהר האינוס מפתיע בעוצמתו , כיוון שההר ממש גבוה יחסית לסביבתו הטמפרטורות בו די נמוכות והצמחיה אלפינית .ק״מ מהפיסגה יש שביל מסומן היטב של מסלול מעגלי שמגיע לפיסגה יפיפיה עם אוויר צלול כיין ואפשרות להכניס הרבה חמצן לדם.

בשלט הראשון שנתקלים במהלך הנסיעה לפיסגת ההר עוצרים ורואים את המסלול וממשיכים לפיו בסבך המוצל של האיזור עם גיחות יפיפיות לים הטורקיז שעוטף את האי.

פיסגת העולם

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


אבקות חלבון טבעוני

סופרפוד של נביטאס

ניקוי רעלים עם פוקה

שייקר פרומיקס לעירבוב אבקותפוסטים נוספים


בריאות אנרגתית 03.08.2019

טולסי ספיריט מוצרים חדשים

כשחשבנו על מותג משלנו , זה היה לנו הכי ברור בעולם שהוא יהיה חדשני, טרנספורמטיבי, מתקן את הסבל ממחלות חשוכות.

בריאות אנרגתית 09.02.2019

ממלכת הפטריות

הפטריות מושפעות במידה רבה בידי כוחות קוסמיים . כדי שהאדם יתחבר לטבע ויכלול מידע אמיתי של הקוסמוס ומנגנונים של תקשורת.

חיבור לטבע 17.07.2018

החופים הסודיים של קפלוניה

כשאני בוחרת חופשה שמתאימה לקיץ תמיד יהיה שם ים מעוטר בגווניו הרבים , טמפרטורת המים בקרירות משיבת חיים , בלי.

חיבור לטבע 16.07.2018

טרקים בקפלוניה

האי קפלוניה הוא אי פראי עם כפרים ציוריים, כפרים עתיקים, טרסות , עצי זית, המון ברושים ואורנים, הרים גבוהים שנופלים.