דטוקס איורוודי אוקטובר 2018

 

דטוקס איורוודי אוקטובר 2018

20 אוקטובר 2018

לאחר ההתנסות בתחושה העילאית של טיפול איורוודי מסור במרכז אוטנטי אמיתי הגוף כל הזמן שואף לחזור למקום המיוחד הזה , תחושת הנקי נקי, קלילות, פוקוס, ריכוז , זיכוך, אושר פנימי, חדות חושים וטרנספורמציה תאית.

לכן אחרי החוויה הראשונה ב2017 החלטתי שככל שיתאפשר, אעניק לעצמי פעם בשנה את המתנה הענקית הזאת שנקראית פאנצ׳ה קרמה באיורוודה כדי לאזן את כל הדושות ( מה שיצא מאיזון), ולתת לגוף את ההזדמנות לשגשג במגבלות הגיל ומה שהחיים מביאים.

הפעם הגעתי לאותו מרכז איורוודי אוטנטי (קשה לשנות סוס מנצח), אך במקום שונה, על שפת הים , במקום שנקרא קומטה, במדינת קרנטקה, חצי שעה דרומה מגוקרנה וגואה.

הבחירה היתה ללא ספק גולת הכותרת בתהליך,כי הים הענקי שנשק למרכז שיחק תפקיד חשוב בהחזרת הגוף לאיזון. המקום פשוט מהממם ביופיו, חורשת אורנים נושקת לחוף לבן ענק של 10 ק״מ נקיים ,נטושי אדם. נראות הים והצליל שלו משתנים בהתאם למחזורי גאות ושפל ,מיקום הירח במהלך החודש ותנודות מזג האוויר המקומי שעדיין נתון היה בצורה דרמטית לעונת המונסונים של הקיץ.

המרפסת שלי מול חורשת אורנים נושקת לים הגדול

בסמוך 2 ק״מ מאיתנו שכן כפר דייגים ציורי מסורתי עם סירות דייג מעץ מקושטות וצבועות , רשתות דייגים וטכניקה עתיקה להוצאת הרשתות בשיתוף פעולה הדדי בין דייגי הכפר.

עבורי המפגש עם הים היה קבוע עם הליכות זריחה ושקיעה והקשבה תמידית לצליל שלו שיוצר בי פנימה חיבור בלתי אמצעי לרחשים, התנפצויות, איוושות הגלים, תדר שהתכנס ופעם בי במשך כל ימי שהותי במקום.

המרכז כאן בקומטה הוא הצעיר שבמרכזים האיורוודים אך כמובן אינו נופל מאחיו הבוגרים ולעיתים אף עולה עליהם באיכות ובמסירות.

חוף הים העצום ליד המרכז

היתה לי כאן התנסות משובחת במיגוון חדש לגמרי של טיפולי גוף שכללו הרבה חלב וחלב מותסס מעדר הפרות הגדול ששוכן במרכז , פרות מסוג גיר עם חלב A2 שנחשב חלב בעל איכות בריאותית מוכחת. נוכחות החלב החמים הורגשה בטיפולי הפאונדינג (דפיקה ושיפשוף עם שקיות בד שמכילות אבקות צמחים ותבלינים וטבולות בחלב חם), בטיפולי הפורינג (שטיפה של הגוף בטכניקה מעגלית הלוך וחזור עם תיאום עילאי בין ארבעת הידיים של המטפלות המוכשרות), טיפולי שירודהרה (נסך שמן על המצח בתנועות הלוך חזור ), רק כאן עם חלב ויוגורט לפתיחת בלוטת האיצטרובל ואיזור צ׳אקרת המצח להרגעה ובהירות.

כמובן טיפולים אלו הם רק חלק מטיפולים יומיומיים שכוללים מסאג׳ קבוע לשיער ולראש, מסאג׳ קבוע לגב, מסאג׳ פנים וצוואר ומסאג׳ אביהנגה (עם שמן מיוחד ), לכל הגוף.

כל מטופל מקבל את תערובת המסאג׳ים שמתאימה לגוף שלו כחלק מתהליך הדטוקס שהוא עובר במהלך שלושת השבועות במרכז.

בכל יום יש פגישה עם הרופא שהוא הלידר של המרכז מכל הבחינות ועל פיו ישק דבר, הוא מבין את מכלול הסימפטומים ומחליט על דרך פעולה שמתאימה על מנת לייצר בגוף שלך דטוקס אך משאיר לעצמו את היכולת לשנות בהתאם למה שמתרחש בפועל.כמו כן במפגש היומי איתו הוא מסביר את התהליך היומי לפרטי פרטים ומייצר חיבור תודעתי להבנת התהליך.

אוכל טעים טעים

המטבח המופעל ע״י נשים החיות בסמיכות למרכז (גם המטפלים והחקלאים ועובדי האדמיניסטרציה חיים בכפר הסמוך ונוצר תדר מקומי בריא ומקיים).

המנות יוצאות למסעדה היושבת בטרסה מול הים הן מקומיות ועונתיות, הירקות נרכשים בשוק הסמוך או גדלים במרכז בגינות חקלאיות שהוכנו במיוחד עבור מטרה זו , האוכל שוב מותאם באופן אישי לכל אדם בהתאם למיקום שלו בתהליך הדטוקס .

שיעורי בישול יזומים יוצרים סיטואציה שבה נוכל להמשיך להזין את עצמינו בהמשך במנות שלמדנו וקל לישם אותם אצלינו במטבח הביתי.

טיפולי גוף איורוודים פאונדינג

מורי יוגה ויוגה שאלה מול הים מספקים שיעורי יוגה פעמיים ביום בבוקר ואחה״צ ויוגה נידרה בצהריים, במהלך היום נפגשים בבית מרקחת שמייצר במיוחד עבורך לפי מרשם מהרופא תרופות מוכנות היטב ומבושלות טריות מתפללים ושותים את הצמחים.

בהשכמה ולפני הלינה נפגשים בחדר פוג׳ה שהוא חדר תפילה ועורכים טקס שנקרא אגני הוטרה שמטרתו לאזן בין חמשת האלמנטים בטבע האדם והסביבה.

שהיתי שלושה שבועות בטבע עוצמתי , בשקט היסטרי, בטיפולים מאזנים ובאפשרויות לספק לגוף שלי את התדר כדי להתאזן מחדש .

יוגה שאלה מול הים

ממליצה בכל פה ובעיקר עם לב גדול, על המרכז הזה וכמובן גם על המרכזים אחיםו בקרלה לכל מי שרוצה להתנסות בחוויה מאוד איכותית עוצמתית ומאתגרת של דטוקס עמוק והתחושה העילאית לאחר מכן. ברור לכם שזה מתקן אי סדרים עמוקים וסימפטומים שבדר״כ ממש קשה להפתר מהם.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוקה ניקוי רעלים והתחדשות

נביטאס סופרפוד אורגני איכותי

סאן ווריור חלבונים טבעוניים אורגניםפוסטים נוספים


איורוודה 27.05.2020

ניווט במעברים – ד״ר סבובודה

כעת, כשהעולם נפתח שוב לאחר הנעילה אנו מוצאים את עצמנו בתקופת מעבר. כניסתנו להסגר הייתה פתאומית, לא צפויה, ועבור רבים,.

איורוודה 15.03.2020

ניקוי רעלים בתקופת הקורונה

בתקופה כזאת של לחץ וחרדה , של פחדים וסטרס, של ״סוף העולם״ , חוסר ידיעה על הולך לקרות וכמה זמן.

איורוודה 07.01.2020

השבת הנעורים

השבת הנעורים ברפואה האיורוודית היא ענף בפני עצמו , שנקרא רסיאנה ״ הנתיב של המיץ״ חידוש הבריאות , או לחזור.

איורוודה 02.01.2020

פאנצ׳ה קרמה

ניקוי רעלים אוטנטי איורוודי, שחוויתי במהלך פברואר מרץ בקרלה הודו, בג׳ונגל שהוא שמורת טבע בהרים ,עם השגחה צמודה של רופאים.