תיאטרון הג׳אנגל דאנס בגואה

 

תיאטרון הג׳אנגל דאנס בגואה

20 אוקטובר 2018

נפגשתי עם הרקדנית דניאל אלנומה באוקטובר 2018 בקפה של הג׳אנגל דאנס בארמבול גואה. מפגש מקרי חצי מתוכנן לקראת השנה החדשה (חמישית כבר ), של פתיחת תיאטרון התנועה המיוחד הזה לרקדנים מכל העולם.

ארמבול היא מקום קסום , מן ג׳ונגל ירוק סבוך צמחים עדות לסמיכות לקו המשווה, לגשמי המונסון שזה אך ירדו פה, ולים ומקורות המים הסמוכים שדואגים לזרימה הנצחית של מים שפע ותיירות. הודו ובעיקר גואה שופעת התיירים מקנה לכל אדם באשר הוא את האפשרות לבטא את עצמו במלואו מן חופש אבסולוטי שקשה לדמיין במדינות אחרות מסודרות יותר.

כאן בחרו דניאל הרקדנית המוכשרת ומוחמד נגן העוד, הפייטן והפילוסוף לפתוח את התיאטרון המיוחד שלהם עם אמירה עמוקה ואחרת של זמן ומקום.

מופע הריקוד של תיאטרון ג׳אנגל דאנס צילום David Desouza

רקדנים מכל העולם מגיעים לעונת הלימוד (נובמברמרץ), כדי להשריש בגופם ובנפשם את הלכי הרוח והפרקטיקה של התיאטרון ולהעלות בפני שוחרי התרבות המקומיים והתיירים הרבים מופע מרהיב ומפעים על במה ענקית ומהפנטת שבו באים לידי ביטוי קציר פירות העונה המשמעותיים .

כל הסטודנטים זוכים לשיעורים מבוקר עד ערב (העונה קצרה וצריך להספיק להנחיל מורשת), של תנועה, שירה, תדרים ופילוסופיה והבנה מרחבית של החלל.

היצירה היא מודרנית ועכשווית, תנועת אימאג׳ שזרימתה נטענת ע״י קול צליל ורזוננס שבאים לידי ביטוי עם נשימה אפקטיבית , תנועה ספירלית בחלל , אימפרוביזציה והבנה אנטומית פיסיולוגית של הגוף והחלל שסביבו כדי לשפר ביצועים ולהיות חלק מיצירת מופת.

Dancers talking about the process of working together from different points of views and through their differences. It is about the working with Daniell and Mohamed Alnuma At The Jungle Dance Theatre.

פורסם על ידי ‏‎Daniell Alnuma Alter‎‏ ב יום שלישי, 16 באוקטובר 2018

סטודנטים רקדנים מספרים על התהליך שעברו בתיאטרון והכלים המופלאים שזכו לקבל במקום המיוחד ובמחיצת המורים והתדר שנולד. וידאו ההוקרה מביע את הנאמנות לאין קץ של דניאל ומוחמד ליצירת חלל יצירה עוטף כל.

תנועה כמו ברחם, צילום : David Desouza
מופע מרהיב צילום : David Desouza

היצירה האחרונה שהועלתה על הבמה במרץ 2017 נקראה “Body no body “הרקדן הופך לצומת דרכים של מה שנקרה סביבו ויוצר סיטואציה שעוברת הלאה לצופה.

מבחינתי דניאל היא אחת הגיבורות שלי כי היא מצליחה להיות בהווה בספוט הייחודי שלה , ליצור שפה חדשה שמייצרת מציאות חדשה ותוך כדי שבירה של מוסכמות וכללים נוקשים.

תמיד שמעתי על דניאל (מאמא אביטל ) ואפילו נכחתי באחד המופעים שלה במגדל דוד בפסטיבל ״מקודשת״. אך רק בשיחה הפרטית אישית הזאת במקום המיוחד שיצרה, קלטתי לראשונה את הפוקוס והבהירות, את האומנות והנאמנות לדרך, שמאפשרים לה לתת את המתנה הזאת שלה לסובבים אותה בלב שלם ובמקצועיות יתרה.

השיחה בינינו נגעה באומנות בכל מחוזותיה, ברבדיה העמוקים בנפשו של האדם, בפילוסופיה הבין תאית ובנאמנות אין קץ למטרה.

לכל הרקדנים בארצינו הקטנה והמוכשרת (וגם מכל ארצות העולם) , מי שזקוק לאקסטרה עידוד , או הפסקה מהעבודה השוטפת, אני ממליצה בחם להגיע לתיאטרון הג׳אנגל דאנס בגואה ולהרשם לעונה שמתחילה מנובמברמרץ ( ניתן גם להגיע במהלכה) וליצור קשר עם דניאל  בפייסבוק או במייל danielldance@outlook.com.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


חלבון טבעוני אורגני של סאן ווריור

סופרפוד של נביטאס

פוקה ניקוי רעלים והתחדשותפוסטים נוספים


אהבה פועמת 07.09.2020

שיתוף פעולה עם ״הסל של יעל״

אני מאוד מתגאה בשיתופי פעולה , לדעתי זה עונג להדהד יחד ביצירתיות עם שגרירים שמוצאים את המוצרים שמביאה מקסימים ובריאים.

יצירתיות ואומנות 06.08.2020

המגדל הקורס

קלף המגדל יכול לתאר הבזק של תובנה או רעיון שמגיע כביכול כמכת ברק ומשנה באופן דרמטי את הבנתנו.

יצירתיות ואומנות 27.05.2020

קוקטייל תפוחים ג׳ין ושרטרז- אריאל לייזגולד

כשהבן שלי למד קורס ברמנים התוודעתי לעולם הקוקטיילים ולמי שבעיני מוביל את התחום בחדשנות יצירתיות ומקצועיות בלתי מתפשרת אריאל לייזגולד.

הילינג וטרנספורמציה 27.06.2019

שפה יוצרת מציאות

האינטגרציה בין המילים ברצף, החיבור בין ההפכים הוא זה שיוצר משמעות חדשה, כי מתוך החושך בא האור, מתוך החוסר מושלמות.