דילמת השפע – מייקל פולן

 

דילמת השפע – מייקל פולן

8 מרץ 2019

דילמת השפע והאוטונומיה השיתופית

העתיד של המזון הוא בידינו. המשימה שלנו היא להפוך תוצרת עונתית לחלק משמעותי בצורה שבה אנחנו אוכלים. כשנתעדף את התוצרת המקומית עונתית, נתחבר למודל בר קיימא שמשקף את העלות האמיתית של החקלאות, מגן על הקרקע מפני דלדול , ובתמורה נותן לנו יבולים עם טעם מדהים וערך תזונתי גדול יותר.

בהגנה על המגוון הביולוגי באמצעות זני צמחים עונתיים שאנו בוחרים לגדול, אנו מעודדים שיטות קיימא בכל שרשרת האספקה. הדרך הייחודית שבה אנו המקור והתוצרת שלנו מגנה על שיטות גידול מסורתיות ואורגניות שחוות סכנה של חיסול על ידי שיטות אינטנסיביות עם תשואה גבוהה

 אנו תומכים באופן פעיל במגדלים בקנה מידה קטן המחויבים לשיטות אורגניות , לאדמה ולסביבה .

אנו שואפים לפתח הבנה עמוקה יותר של עונתיות ותחושת אחריות כלפי מערכת המזון שלנו והסביבה. אנחנו לא צריכים לזלזל בהשפעה שיש לנו על שרשרת האספקה ​​דרך איך אנחנו בוחרים לבשל ולאכול.

מייקל פולן הוא עיתונאי וסופר שמתמחה במזון, בספריו "דילמת השפע " ו"חוקי האוכל" הוא חושף את האומניבורים (אוכלי כל ), לאפשרות הבחירה שלהם במה לאכול, וההשפעה של בחירה זו על בריאותם ובריאות העולם.

דילמת השפע מציגה את השפע המסחרר והמבלבל של תעשית המזון שמוצגת לנו בסופר מרקטים מפוארים והפכה להיות ברירת המחדל הבסיסית בבחירות המזון שלנו בגלל תרבות הצריכה, השפע והנגישות.

תעשית המזון מגלגלת כסף רב בעולם, מניעה ומונעת מכוחות כלכליים ומשחקי שליטה של תאגידים רבי עוצמה, שאפילו נבחרי הציבור סרים למרותם ודואגים להמשיך להניע את השרשראות המשומנות. שרשרת המזון התעשיתית מנוגדת בכל רמות הוויתה לחוקי הטבע ולהגיון שלו ולכן אינה מסוגלת לתמוך בבריאות הפרט, החברה והסביבה.

שרשרת מזון זו היא דוגמא ליהירות וחמדנות שכל כך שכיחה במחוזותינו "הדמוקרטים" ביצירת תפקידי מפתח בשליטה בעם.

לעומתם ודוקא בגלל האינטנסיביות שלהם במקביל להתפכחות מהבורות והשיתוף הקהילתי ברשת ֿ,נולדו בשנים האחרונות חוות גידול אורגניות בנות קיימא שמשתמשות במשאבים הקיימים, בקנה מידה קטן ליצירת מיגוון גידולים בעלי יחסי גומלין הדדים.

התוצרת משווקת לקהל הלקוחות הנאמנים שהם חלק מהשרשרת האקולוגית ברדיוס המקומי.

דרור גרין בספרו "מקום בטוח" מגדיר את המונח "אוטונומיה שיתופית " שמבוססת על קיומן של קהילות קטנות ועצמאיות המתנהלות ללא היררכיה שלטונית ומקיימות בינהן קשרי תמיכה ושיתוף. צורת התישבות זו עדיין לא מיושמת במלואה אך תמיכה בחקלאים זאת התחלה מוצלחת בהגשמת האידיאולוגיה הצרכנית.

הבחירה מה לאכול וממי לרכוש

הבחירות שלך מה לאכול וממי לרכוש את המצרכים שלך הן קריטיות לעתיד הבריאות שלנו ושל הדורות הבאים כי הם מעצבים את תפיסת המזון הבריא והרפואה של העתיד .

רכישה ישירה מהחקלאים מעודדת אותך לבישול במטבח הפרטי הבריא שלך, להעדפת ירקות ופירות לפי עונות השנה, לחיבור עם האדמה, לחיבור עם קהילה שדואגת לעתיד, אנשים מקסימים בדמותך,ערבות הדדית וחוויה אישית של אקולוגיה מעגלית.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אחריות לסביבה 06.05.2019

חליפת קבורה אקולוגית

על פי אתר האינטרנט של החברה המייצרת, קואיו  זוהי חליפה ייחודית עם נבגי פטריות שמסוגלת להסיר טוקסינים מהגוף המת באופן טבעי.

אחריות לסביבה 24.03.2019

טקס תפילה לאדמה

חשתי את אחוות המשתתפים ,הכוונה האמיתית והחיבור למקום במהלך הטקס , הוויב הלך והתעצם , הפרטים שנכחו כמו הטשטשו בייחודם.

אדג׳נדה חברתית 14.03.2019

שיר לאדמה -טקס עולמי ב23/3/19 ב19.00

אנו מעודדים אותך להצטרף אלינו בשירה לטקס האדמה מכל מקום שבו את נמצאית, עם קבוצה, או בעצמך. בתפילה זו אנחנו.

אחריות לסביבה 08.03.2019

דילמת השפע – מייקל פולן

העתיד של המזון הוא בידינו. המשימה שלנו היא להפוך תוצרת עונתית לחלק משמעותי בצורה שבה אנחנו אוכלים. כשנתעדף את התוצרת.