טקס תפילה לאדמה

24 מרץ 2019

שבת 23.3.19 שבע בערב , פארק הירקון ליד הנחל, בדיוק באותה העת מתרחש טקס כזה בכל העולם ואנחנו מצטרפים לתדר הזה.

הכוונה לשיר ולהתפלל לאמא אדמה במקום שלנו (ישראל), לתת לה כוח בכוונותינו להשכין הרמוניה , שקט שלום ואהבה בארץ שלנו כמו גם בעצמינו ובסובבים אותנו.

התחלנו את הטקס ביצירת מנדלה מצמחים ופרחים שאספתי מהחצר הפורחת שלי עם עלים משיחי התבלין, עם ענפים מעצי הפרי בעיקר ההדרים הריחניים , בקצוות המנטרה נרות דולקים ובמרכז נר גדול מעוטר סביבו בפרחי השדה.

מנדלת הצמחים והפרחים בטקס

רינה גולן עורכת הטקס יצרה סביבה בתמיכה לטקס את 5 האלמנטים של הטבע , נר שמן גהיי דולק בלהבה מקודשת להעלאת האגני אלמנט האש, קטורות לאלמנט האוויר והחלל ,מים בכלי נחושת לחיבור לאלמנט המים ששהינו במחיצתו בסמוך לנחל הירקון, האדמה מקושטת במנדלת העלים והפרחים שבמחיצתה ישבנו ואותה בירכנו .

וכולנו מתמסרים לכוחות הטבע שמסביבינו בענווה ובתחושת צניעות לנוכח עוצמתם.

התישבנו במעגל סביב המנדלה עם כלי נגינה ותפילה בלב והודרכנו לתת ולבקש מאמא אדמה ומהטבע הסובב אותנו. תמר צוברי הכתה בתוף שמאני בקצב המתחבר להלמות הלב ומהאש ויניאקראם זמר המנטרות ההודי צלצל בפעמונים ובקערות טיבטיות בקונטרה בין צלילית ובקולו המיוחד עם מנטרות ותפילה . שפת הטקס התרחשה בחיבור שבין שפת המקום עברית, אנגלית שכולם יבינו והודית בניב טאמילי.

רינה גולן ומהאש זמר המנטרות מטאמיל נדו

התחלנו בבקשה מאמא אדמה את שחסר ונדרש ורצוי באדמת המקום הישראלית שלנו.

הבאנו לטקס את האנשים הקרובים והיקרים לנו כמו גם את אנשי הארץ והזקוקים לאור והחלמה. איחלנו לכולם בריאות,הצלחה, אושר ,שמחה, הרמוניה, שקט ושלום.

כל פעם שאחזנו ידיים והתכוונו לתקשר עם אמא אדמה ירדו טיפות גשם , דבר שרמז לנו שהיקום מתקשר איתנו ושומע את בקשותינו .

מידי פעם כשהתאימה הדקה מאהש המיוחד הפליא בשירת מנטרה מיוחדת לאמא אדמה וגם אנחנו שרנו בעברית ובאנגלית.. היה קסם באוויר, אינטימיות עם המקום.

הכנו בבית מטעמי אנרגיה מסופרפוד ואדפטוגנים שהפכו במהלך הטקס לפראסאד (אוכל מקודש), כפי שהוגש בתפילותינו לאמא אדמה וליקום. טעמנו מהם והתקדשנו .

התקדשנו גם מהאש של מנורת הגהיי, ומהמים בכלי הנחושת .

בסוף הטקס אחזנו בקצוות המנדלה הובלנו אותה בעדינות לכוון הנחל והגשנו אותה למי הנחל שישאו אותה הלאה עם כל תפילותינו לאדמת המקום.

נחל הירקון בתל אביב , מיקום הטקס

חשתי את אחוות המשתתפים ,הכוונה האמיתית והחיבור למקום במהלך הטקס , הוויב הלך והתעצם , הפרטים שנכחו כמו הטשטשו בייחודם והביחד והחיבור לטבע תפס מקום מפתח באווירה , כמו יישות חדשה נולדה והתהוותה , אמא אדמה כמו עטפה אותנו מלמטה וטיפות הגשם של החלל האלוהי מלמעלה.

הלמות התוף , רשרוש הקסטניטות ההודי, טיפטוף הגשם, ריח האדמה החזק, ריח הקטורת המתוק, ואנחנו כמה אנשים צנועים עם תפילה בלב יושבים במעגל ומחזיקים ידיים, מתפללים ושרים לאמא אדמה שתחבק אותנו ואת הארץ שלנו ותעניק ספירלות של אור והאהבה .

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אחריות לסביבה 08.01.2020

דילמת השפע – מייקל פולן

העתיד של המזון הוא בידינו. המשימה שלנו היא להפוך תוצרת עונתית לחלק משמעותי בצורה שבה אנחנו אוכלים. כשנתעדף את התוצרת.

אחריות לסביבה 06.05.2019

חליפת קבורה אקולוגית

על פי אתר האינטרנט של החברה המייצרת, קואיו  זוהי חליפה ייחודית עם נבגי פטריות שמסוגלת להסיר טוקסינים מהגוף המת באופן טבעי.

אחריות לסביבה 24.03.2019

טקס תפילה לאדמה

חשתי את אחוות המשתתפים ,הכוונה האמיתית והחיבור למקום במהלך הטקס , הוויב הלך והתעצם , הפרטים שנכחו כמו הטשטשו בייחודם.

אדג׳נדה חברתית 14.03.2019

שיר לאדמה -טקס עולמי ב23/3/19 ב19.00

אנו מעודדים אותך להצטרף אלינו בשירה לטקס האדמה מכל מקום שבו את נמצאית, עם קבוצה, או בעצמך. בתפילה זו אנחנו.