פאנצ׳ה קרמה

2 ינואר 2020

 

הודו פברואר 2017 קרלה

כבר מספר שנים רוצה לפרגן לעצמי טיפול פאנצ׳ה קרמה אמיתי, אותנטי בקרלה, הודו שם נולד ונשתמרתמיד היתה לי הרגשה שזה הטיפול האחד והיחיד שמסוגל להחזיר את האיזון לגוף בצורה מיידית להביא את הגוףנפש לבריאות קורנת ולהשיב את הנעורים.

התחושה הכבדה הזאת שנולדה בי בשנים האחרונות של המנופאוזה, ששום דבר לא באמת מתעכל אצלי כמו שצריך, שהשומנים מתחילים להערם, שלא מעניין כמה בריא אני אוכלת, איזה בחירות נכונות אני בוחרת עבורי תמיד זה יסתכם בכמה ק״ג למטה ותחושת קלות ואושר, וכמה ק״ג למעלה בתחושת כבדות ותקיעות. העור מתחיל להזדקן, כתמים, נפילות, עצלות נכנסה לי למערכת, חוסר פוקוס ….

אז סוף סוף החלטתי ובצעתי וחייבת לאמר הטיפול לא היה קל ולפעמים גם תובעני, אבל זה היה שווה כל רגע. ירדתי מלא במשקל (בצורה בריאותית ), הגוף הצטמק , העור נראה הרבה יותר קורן וללא סימני מתיחה וצלוליטיס (עובדים על זה חזק במסאג׳ים), הריאות נקיות וחזקות, הסינוסיטיס נפתחו וניתן לנשום עמוק ולהריח ואפילו להרגיש ממש צלולה.

הבטן שחשבתי שתתלווה אלי עד סוף חיי ירדה סוף סוף, והאנרגיה חזרה לפעום בגוף בשמחה כוח ובהירות .

הרעב חזר לפני הארוחות,יישמתי אכילה איטית ולעיסה, ברכות, פוג׳ה (תפילה מאזנת את חמשת האלמנטים), יוגה, מדיטציה, צלילי הטבע, צלילי השקט וכתיבה אינטואיטיבית.

Woman having ayurvedic massage with pouch of rice.

אז מספרת לכם קצת על התהליך מנקודת המבט האישית שלי (כל אחד מקבל טיפול שונה ע״י הרופא שכל יום נפגש איתך לראות ולשמוע איך הטיפול מתקדם).

הגדרת החוסר איזון אצלי הוגדרה ע״י הרופא קאפה פיטה למרות שהקונסטיטוציה שלי היא פיטה קאפה. אבל הקאפה (כבדות, ליחה שומנים, סינוסים, שומנים, עליה במשקל ) תפסה נוכחות חזקה והשתלטה על האנרגיה של הגוף .

אז כדי להוציא אי סדרים אלו מהגוף הוזמנתי לשלושה שבועות של פאנצ׳ה קרמה (חמשת הטיפולים), שבמהלכן הגוף יתאזן והאנרגיה תוכל לזרום בחופשיות והכל יחזור להרמוניה.

הטיפול הוא די דומה לכל הטיפוסים בשינויים קלים לפי הסיטואציה האישית שלך.

גם המזון שהוא חלק בלתי נפרד מהטיפול אישי עבורך.

מהי פאנצ׳ה קרמה וכיצד היא התנהלה בטיפול הפרטי שלי ?

פאנצ׳ה קרמה הוא טיפול דטוקס עמוק שנועד להביא את הגוף לאיזון והרמוניה דרך חמישה שלבים שמשתמשים באיברי הפינוי של הגוף כערוצי האלימינציה(הוצאה) של הרעלים והפסולת שנצברו בגוף.

חמשת הטיפולים הם :הקאה, נזיה, שלשול, חוקני שמן וחוקני צמחים.

הטיפול מתחיל בשלושת ימי התאקלמות עם מסאג׳ באבקות כדי לעורר את הגוף לשחרר רעלים דרך הלימפה לכוון מערכת העיכול ודרך העור עם הזעה יזומה בתא מיוחד עם אדים.

אחריו שלושה נוספים שבהם בכל בוקר יש העמסת גהיי (שתית גהיי עם צמחים שמתאימים עבורך),טיפול זה גורם שוק מטבולי לכבד עם הפרשת מלחי מרה (לפירוק השומנים), וספיגת השמן בתאים תוך כדי תפיסת הרעלים שרוצים להפתר מהם בשלב מאוחר יותר.

כל יום מקבלים כמות גהיי גדולה מהיום הקודם 40 ס״מק, 80 ס״מק, 120 סמ״ק. במהלך ימים אלו לא אוכלים כלום (גם לא רעבים), למעט בערב דייסת אורז…(אם ממש רוצים).

התאים בגוף והרקמות מגיעים לרוויה ונוצר מצב של אובר רוויה, הגוף מרגיש ממש חלש ודברים מתחילים לצאת החוצה (לגלוש) כמו רגישויות כעסים, בכי ועודהמערכת נמצאית ב דרימי סטייסחלומות בהקיץ, חוסר ריכוז, כבדות, חיוורון, נשימה ודפיקות לב מואצות

אחרי שלושה ימים הרופא מאשר האם באמת הגהיי נמצא באובר רוויה ע״י סימנים כמו חירוץ העור ומציאת השמן מתחתיו.

יום אחרי הינו יום מנוחה ואכילת מזון שמלבה את הקאפה (הלחות והליחה בגוף) כדי שניתן להוציאה בצורה קלה ע״י ההקאה.

יום ההקאה (וואמנה)– פעולה שאחראית על איזון והוצאת הקאפה מהחלק העליון של הגוף (מושבה של הקאפה באיזור הריאות), ולכן הקאה יזומה הינו תהליך מתאים כדי להוציא כמה שיותר ליחה ונזלת ונוזלים מאיזור זה. ההקאה מתרחשת בשעה 5 בבקר (זמן קאפה), הנוזלים שמקבלים הינם באותה איכות כמו של הקאפה (דומה בדומה ירפא), ומידי 3 כוסות הקאתי את נשמתי לא ידעתי שניתן להקיא בצורה כל כך חזקה ועוצמתית . אז סה״כ הקאתי 7 ליטר של נוזלים וכל מיני רעלים ממערכת הנשימה העליונה .הנוזלים שהייתי אמורה לשתות (בפול ספיד) הם 5 ליטר חלב חמים, 5 ליטר תה צמחים,וליטר וחצי מים מלוחים.(היתה גם תרופה בצורת משחה בתחילת התהליך.) התהליך עצמו קשה אינטנסיבי לשעה אחת בלבד. אח״כ הרגשתי כמו מרי פופינס מרחפת בקלילות ברחבי הכפר , הכל נהיה כל כך צלול וקליל, מלא אנרגיה זורמת בגוף, אין תקיעותעדיין צריך לנוח ולאכול רק דייסת אורז מימית כדי להחזיר את הגוף בצורה הדרגתית לאיזון.

Caucasian woman having Ayurveda shirodhara treatment in India

ימי שמן הנזיה תהליך זה נועד לתמוך בתהליך הקודם ומתמקד בצנרת המסועפת של המערכת הסינוסידיאלית .במשך חמישה ימים נוספים קיבלתי טיפול שקשור לאף, אוזניים, עיניים ומוח ונקרא נזיה זה טיפול פשוט של החדרת טיפות שמן וצמחים דרך הנחיריים ואחרי הוצאת הנזלת שנמצאית במערכת החלפתה וייבוש הצנרת באיזור זה ע״י נשימה של עשן עלים שאנחנו נושמים לאף ולריאות .במהלך התקופה הבטן חוזרת לתפקוד אחרי ההקאה והמזון בהתאם מותאם אישי וטעים מיוחד.

יום הכנה נוסף לפני טיפול במשלשלים רווי במזון שתומך בדושה פיטה (אש), ונועד להגביר אותה על מנת שתצא בטיפול המשלשלים שקשור באיזון הפיטה באיזור הקיבה, המעי הדק, התריסריון והכבד. שותים לימונדה ואורז עם עגבניות ומחכים לטיפול המשלשלים

טיפול עם משלשלים (ויריצ׳ינה )-טיפול זה נועד להוציא את האי סדר של הדושה פיטה (אש) שמקום מושבה בקיבה ע״י משלשלים. ביום זה הטיפול מתחיל בשעה 9.30 בבקר, מסאג׳ צנוע עם שמנים לחימום הבטן המרכזית, קבלת משלשלים (40 גרם טריבורטה) 250 מ״ל (טריפלהקשה), והליכה לחדר להתארגן ליום מלא בשלשולים ובינהם שתיית סיפים של מים חמימים כדי למנוע התייבשות והתכווציות במערכת העיכול.

השלשולים באו בגלים כל 10 דקות רבע שעה והתמעטו לקראת אחה״צ ערב בסה״כ 22 שלשולים היו לי והיום הסתיים במתן מי אורז לשתיה ובערב דייסת אורז.

Woman having Ayurvedic spa treatment. Pouring milk.

טיפולי חוקנים טיפול זה נועד לאזן את הדושה ואטה שמקום מושבה במעי הגס ע״ חוקנים שמקרקעים אותה והרעלים שיוצאים החוצה דרך ערוץ זה . יום אחרי השלשולים מתחילים שבעה ימי החוקנים שכוללים לסירוגין חוקן שמן 100 מ״ל שנקרא חוקן קטן וחוקן צמחים 700 מ״ל שנקרא חוקן גדול .שניהם ניתנים אחה״צ ורצוי להמנע מפעילות נוספת ולנוח .

טיפולי מסאג׳ :במהלך כל התקופה מקבלים טיפול גוף פעם ביום שכולל מסאג׳ ראש, עיסוי הגב עם שמן, מסאג׳ פנים ועיסוי הגוף לפי הדושה שלך ולפי מה שהרופא החליט עבורך.

בשבוע הראשון קיבלתי טיפולי מאסג׳ באבקות וייזוע על מנת לייבש את הגוף מעודף הנוזלים שבו ולהוציא החוצה רעלים מהעור. אחרי ההקאה היה טיפול עם שמן להרגיע ולהזין את הגוף.והשבוע האחרון כלל טיפול פאונדינג עם כיסונים מכותנה ממולאים בצמחים ריחניים שמחוממים על האש וע״י דפיקות ומריחות לסירוגין מוטמעים בגוף, הטיפול מסתיים ע״י שפיכת מים רפואיים חמים (עם שתן פרה ועשרה צמחים נוספים שתוססים כמה ימים), על הגוף בצורה מעגלית בערך 20 ליטר כשברקע כל הזמן צליל המים זורם והנפש נרגעת מהזרימה .

אוכל כחלק מהטיפול

האוכל פה מושקע איכותי ומקודש.כל המזון המוגש גדל בכפר הילינג עצמו כולל החיות ליצירת חלב וגהיי. התרופות גם נרקחות ממוצרי המקום וצמחי המרפא גדלים בכל מקום מסביב. המנות מוגשות בצלחות נחושת קטנות על מגש נחושת .

במטבח נעשה האוכל ע״י נשים מקומיות וכל העובדים במקום ומועסקים ע״י הכפר הם בני הסביבה. השירות האהבה והאיכפתיות שורה בכל ומי שבעצם אחראי על הכל הוא הרופא האיורוודי שכולם שרים למרותו כי בסוף מה שקובע הוא הטיפול ותגובת המטופל.

כל אחד מקבל את האוכל המותאם לו לפי התקדמותו בתהליך הניקוי ולפי מה שמתאים לו מבחינה גופנית.

פעילויות במקוםהמקום מלא באזרחים תושבי העולם הרחב שכל אחד מגיע לפה בהתאם לאי סדרים שבגופו והסימפטומים והמחלות מהם סובל. ( לא כולם חזקים דיים כדי לקבל את טיפול הפנצ׳ה קרמה לפעמים צריך לחזק אותם לפני כן ) . הפעילות כוללת יוגה, מדיטציה , פוג׳ה , שירת בהג׳נים, ריקודים והופעות, נסיעות מאורגנות בסביבה למקדש הופעה פסטיבל ….

אך בעיקר השקט והשלווה בכל מקום, וכמובן השקט הפנימי שנולד מהריפוי עצמו הם אלה שממש כיף לקרוא איתם, לכתוב משהו, לאבד ביער, לצלם ובעיקר להיות…..

מי שממש רוצה לקבל המלצה על המקום והתהליך אשמח לענות בתגובות לפוסט או בפרטי  אבל תזכרו זה לא תהליך פשוט צריך להיות מודעים ולרצות מאוד שזה יקרה גם בשבילכם

על תהליך השבת הנעורים בפוסט נפרד בהמשך .

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


איורוודה 27.05.2020

ניווט במעברים – ד״ר סבובודה

כעת, כשהעולם נפתח שוב לאחר הנעילה אנו מוצאים את עצמנו בתקופת מעבר. כניסתנו להסגר הייתה פתאומית, לא צפויה, ועבור רבים,.

איורוודה 15.03.2020

ניקוי רעלים בתקופת הקורונה

בתקופה כזאת של לחץ וחרדה , של פחדים וסטרס, של ״סוף העולם״ , חוסר ידיעה על הולך לקרות וכמה זמן.

איורוודה 07.01.2020

השבת הנעורים

השבת הנעורים ברפואה האיורוודית היא ענף בפני עצמו , שנקרא רסיאנה ״ הנתיב של המיץ״ חידוש הבריאות , או לחזור.

איורוודה 02.01.2020

פאנצ׳ה קרמה

ניקוי רעלים אוטנטי איורוודי, שחוויתי במהלך פברואר מרץ בקרלה הודו, בג׳ונגל שהוא שמורת טבע בהרים ,עם השגחה צמודה של רופאים.