אשווגנדה Ashwagandha

 

אשווגנדה Ashwagandha

12 מרץ 2020

האשווגנדה הוא צמח מרפא בשימוש הרפואה האיורוודית כבר 5000 שנה, חברת פוקה מייבאת לארץ אשווגנדה אורגנית משובחת ומצליחה לאזן אנשים רבים ממצבים מיוחדים. בשנים האחרונות הפך הצמח למועדף ונפוץ בשימוש במערב. ידוע כאדפטוגן ממעלה ראשונה , כזה שעוזר לך לנהל את הסטרט שלך וביכולתו להגביר את הכוח ולקדם בריאות באופן קבוע.

אחד המאפיינים המרכזיים בהתוויות של צמח זה הם הורדת מתח וחיזוק כללי.

פרח האשווגנדה

מחקרים חדשים מראים שהצמח מועיל בעשרות בעיות רפואיות ,מחוסר איזון של בלוטת התריס , הקלה בעייפות וחולשה, שיפור אלצהיימר ופרקינסון ועד פיתרון בעיות פוריות ובעיות רגשיות.

לאשווגנדה שתי תרכובת אקטיביות גלוטתיון נוגד חימצון רב עוצמה ווויתנואידים שאופיניים לצמח שנקרא בלטינית ״ויתניה סומניפרה״.

מה שעושה את צמח האשווגנדה כל כך יעיל ובשימוש נרחב במצבים שונים הוא יכולת האיזון שהוא משרה ברמות עמוקות שקשורות למערכת עצבים, מערכת הורמונלית, מערכת החיסון והורדת מצבי הדלקת בגוף .

ד״ר מרקולה, ד״ר דיפאק צ׳ופרה וד״ר ג׳וש אקס הם שגרירים וחלוצים של הרפואה המשלימה בארה״ב, האתרים המעולים שלהם משתפים אותנו עם מחקרים וגישות חדשות לניהול הבריאות .הם מומחים בבריאות ורווחה הוליסטיים ומשתפים בצורה מקצועית ומדעית צמחי מרפא ,ויטמינים ומינרלים, תזונה, ספורט ושיטות טיפוליות הוליסטיות שמשרות בריאות כללית בגוף האדם. אחד הצמחים הכי מדוברים ומועדפים עליהם הוא האשווגנדה.

סבסטיאן פול על האשווגנדה

צמח אנדוקריני מאזן הורמונאלי

אשווגנדה הוכח כיעיל בהתחדשות בלוטת יותרת הכליה שאחראית על הלחץ הכרוני .בלוטות האדרנל (יותרת הכליה) שלך היא בלוטה אנדוקריניות אשר אחראית לשחרור הורמונים (קורטיזול ואדרנלין) בתגובה ללחץ .

כאשר החיים מביאים מצבים של עומס רגשי, פיזי או נפשי ,עודף פעילות הגוף לנטרל השפעות אלו על הגוף יביאו לאדרנל מרוקן. אם האדרנל שלך מותש, הוא יכול גם לשבש את ההורמונים האחרים בגוף שלך, כולל פרוגסטרון, שעלול לגרום לאי פוריות . DHEA נמוך יותר ולכן גם טסטוסטרון ואסטרוגן נמוכים , תת פעילות בלוטת התריס והפרשת יתר של אינסולין.

מחקרים רפואיים הראו כי האשווגנדה משפר את רמות הקורטיזול, מחזיר את הרגישות לאינסולין ומאזן באופן טבעי הורמונים נוספים. הצמח מייצב את רמות הסוכר בדם ע״י הורדת העמידות לאינסולין והעלאת כמות הרצפטורים בתאי השריר.

שיפור הורמונלי זה מלווה גם בירידה ניכרת של נשירת שיער.

מחקרים שמראים את ההתוויות שהצמח מטפל בהם.

מטפל ומשפר בחרדה ודיכאון .

מחקרים נוספים בתיפקוד לא תקין של נוירוטרנסמיטור גאבא הראו שיפור משמעותי בשימוש באשווגנדה בחרדה כללית, הפרעות שינה, התכווצויות שרירים והתקפים נוירולוגים כמו גם ביטול התלות בסמי שינה והרגעה.

משפר את העוצמה המינית של גברים ונשים כאחד

מחקרים בפוריות הראו שהשימוש באשווגנדה הביא בגברים לירידת הלחץ הקשור בפוריות, שיפור ברמת נוגדי החימצון ושיפור באיכות הזרע .

אצל הנשים עורר האשווגנדה את הלבידו , הרגיע תקופות של כאב ותיסכול וחיזק את הרחם לאחר ההפלות.

צמח של פציעה ושיקום

מחקרים שהיו קשורים לפציעה ושיקום הראו שבעקבות השימוש בצמח האשווגנדה חלה עליה דרמטית בכמות ומסת השריר, כמו בשיחזור השריר לאחר הפציעה.

עוזר להפחית את התנוונות במוח ומשפר את הלמידה, הזיכרון וזמן התגובה

גלוטתיון הוא מרכיב חיוני להתפתחות התאים , פעילות אנזימתית וניקוי רעלים מהגוף. אחד השימושים המסורתיים בצמח האשווגנדה קשור לשיפור הזיכרון ןלחידוד תיפקודי המוח .

מחקרים רבים מצביעים על תקווה מחודשת לחולים הסובלים ממחלות ניווניות כמו אלצהיימר ופרקינסון.

עוזר בויסות פעילות לא מאוזנת של בלוטת התריס

האשווגנדה מגדיל באופן משמעותי את ייצור הורמון התירואיד ויכול לעזור באיזון בלוטת התריס .האשווגנדה כאדפטוגן יכול לווסת גם מצבים כמו מחלת השימוטו שהיא התנוונות של ייצור תאי הבלוטה המפרישים תירואיד, ועד מחלת גרייב ופעילות יתר של הבלוטה .

אשווגנדה מציע יתרונות אנטי דלקתיים

מתח חימצוני מתואר כחוסר איזון בגוף בין ייצור רדיקלים חופשיים ויכולת הגוף לנטרל או לטהר את עצמו מהשפעותיהם המזיקות ע״י נוגדי חימצון.

אשווגנדה מראה יכולת מרשימה במספר מחקרים להוריד מתח חימצוני דבר העשוי להועיל בסימפטומים של דלקת פרקים וניקוי רעלים . הוא משפר את הדלקת הכרונית המאיימת על אנשים שסובלים מסוכרת , מחלות לב והשמנת יתר.

הרפואה המשלימה עם צמחי המרפא המסורתיים שנמצאים בשימוש קבוע ובטוח כבר אלפי שנים, מסוגלת לפתור סימפטומים ולנהל את המחלה במבט הוליסטי עם שימוש בצמחי מרפא אדפטוגניים שהם בעלי יכולת להחזיר את הסדר בכמה מישורים מהותיים ולהשרות בריאות כללית עם חיזוק והרגעה הורדת דלקת ואיזון הורמונאלי .

אשווגנדה באתר של ד״ר מרקולה 

אשווגנדה באתר של ד״ר דיפאק צ׳ופרה

אשווגנדה באתר של ד״ר ג׳וש אקס

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


בריאות אנרגתית 09.07.2020

דיכאון בתפקוד גבוה

עידן הקורונה והשלכותיו על חיינו , פחד תיסכול וחרדה הקיומית, מתפקדים בהליך הישרדותי,  דיכאון בתפקוד גבוה , חסרי אנרגיה ודי מיואשים.

איזון צ׳אקרות 06.07.2020

בדיקת חום ובלוטת האיצטרבל

חלק מהוראות השעה על מנת למנוע את התפשטות הקורונה היא בדיקת חום בכניסה לכל מתחם , בתי קפה ומסעדות, עבודה,.

אדג׳נדה חברתית 18.05.2020

מסיכת הקורונה נחשפת – ד״ר זק בוש

בריאיון מאיר העיניים של הרשת THE HIGHWIRE עם דל ביגטרי שמראיין מומחים רבים בסוגיות שנולדו עם משבר הקורונה. והפעם עם.

בריאות אנרגתית 04.05.2020

מאיטקה פטרית הדיאטה

הרבה אנשים שואלים אותי עכשיו איך לעשות דיאטה כי צברו קילוגרמים מיותרים במהלך הבידוד . כמובן שכדי לעשות את זה.