תקופה של חוסר וודאות – נאסים טאלב

 

תקופה של חוסר וודאות – נאסים טאלב

27 אפריל 2020

״אני רוצה לחיות חיים מאושרים בעולם שאינני מבין ״

נאסים טאלב אבי פילוסופיית האקראיות ואחד מהוגי הדעות המשפיעים כיום טוען ,שאנחנו חושבים בתבניות קבועות אוספים מידע, מנתחים אותו, מסיקים מסקנות ופועלים על פיהם. אולם האירועים החשובים והמשמעותיים ביותר לא מתרחשים בצורה לינארית אלא באקראיות ולהפתעות צריך להתכונן בצורה אחרת ,משבר הקורונה הינו ברבור שחור.

ברבורים שחורים הם אירועים גדולים , חריגים ובלתי צפויים בעלי השלכות כבירות. הם בלתי צפויים לצופה שמכונה ״תרנגול הודו״ כאשר הוא מופתע מהאירועים האלה ונפגע מהם. ברבורים שחורים חשובים מאוד בהתפתחות חיינו אולם כאשר אנחנו נתקלים בהם אנחנו מפחדים מפניהם ומגיבים בהגזמה. הפן המרכזי של הברבור השחור הוא שלא באמת ניתן לחשב את הסיכוי להתרחשותו זה אירוע נדיר. וכשאדמה רועדת והכל משתנה בבת אחת העדר נוטה ללכת אחרי המנהיג אך דווקא ה״אנטי שבירות״ מתרחשת באלו שהולכים נגד הזרם.

אמא אדמה היא, הודות לאנטי שבירות שלה , היחידה שמנהלת משברים אקראיים ומתמודדת איתם בהצלחה איתנה לאורך ההיסטוריה. אז כדאי להתחבר אליה ולכל מה שמספקת ללמוד ממנה מהצמחים מהפטריות ולעבור איתם יחד את המשבר .

ומה דעתו על הבריאות

הדבר היחיד שיעמוד לרשותינו ונמצא בשליטתינו בעולם האקראי הוא שיפור החוסן הכלכלי והאישי שלנו שיאפשר לנו לשרוד בתקופות קשות . לקחת אחריות אישית על הבריאות ולטפח את מערכת החיסון על מנת לשגשג יעזור לנו לקבל בקלות יחסית את מה שמזמנים עבורינו החיים.

התיאוריה של נסים טאלב והחיבור שלי עם עולם הרפואה האישית המתחדשת, גרם לי לחקור ולהתמקד בצמחי מרפא ואדפטוגניים שמחד מגינים על הגוף בפני תופעות הסטרס ומאידך תומכים בהתפתחות מערכת חיסון משגשגת. שימוש קבוע ולאורך זמן באדפטוגנים יכול לשפר בצורה משמעותית את איכות החיים החוזק החוסן והבלאנס.

תדר של מזון

בחירה של מזון בעל תדר גבוה , איכותי, מזין , מרפא, שהוכן באהבה בעל יכולת להעניק לנו לבריאותינו ולסביבתינו אנרגיית ריפוי אהבה והרמוניה. שימוש בצמחי מרפא ומזונות שגודלו ע״י חקלאים ומשפחות קטנות, בסביבתם הטבעית, בסחר הוגן ובהרמוניה עם האדמה, הטבע וכדור הארץ הוא בעל פוטנציאל החלמה נעלה.

תתחילו לקנות ממשקים אורגנים ומחקלאים מקומיים. תשקיעו בבישול מזון ולקיחת תוספים שבונים את החיסוניות והעמידות שלכם, תשהו בטבע , תעשו ספורט, תחשפו לשמש ותבלו עם משפחה וחברים. תתחברו לקהילה המקומית שלכם תשקיעו באוטונומיה וסולידריות הדדית שם נמציאת התשובה ל״אנטי שבירות״ שלכם.

התמונות צולמו בריטריטים של יוגה וניקוי רעלים כחלק מאורח חיים משגשג , הקוף מול חלוני בריטריט ניקוי רעלים במרכז איורוודה בהודו , והערוגות מזון הביו דינמיות בדרום פורטוגל בריטריט יוגה ומדיטציה במרכז אקולוגי .

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


אדג׳נדה חברתית 18.05.2020

מסיכת הקורונה נחשפת – ד״ר זק בוש

בריאיון מאיר העיניים של הרשת THE HIGHWIRE עם דל ביגטרי שמראיין מומחים רבים בסוגיות שנולדו עם משבר הקורונה. והפעם עם.

בריאות אנרגתית 04.05.2020

מאיטקה פטרית הדיאטה

הרבה אנשים שואלים אותי עכשיו איך לעשות דיאטה כי צברו קילוגרמים מיותרים במהלך הבידוד . כמובן שכדי לעשות את זה.

בריאות אנרגתית 04.05.2020

הספר תשעים אחוז בריא -שרון בר גיל

ספר שתיזמון יציאתו לאור בעידן משבר הבריאות העולמי ונוכחותו במדפי מטבחינו לישום מיידי חשוב מעין כמוהו ,ומזכה אותנו באושר שמחה.

בריאות אנרגתית 27.04.2020

תקופה של חוסר וודאות – נאסים טאלב

נאסים טאלב אבי פילוסופיית האקראיות ואחד מהוגי הדעות המשפיעים כיום טוען ,שאנחנו חושבים בתבניות קבועות אוספים מידע, מנתחים אותו, מסיקים.