זיהוי אמת ושקר

12 יולי 2020

אחד הקורסים הכי משמעותיים שלמדתי במסגרת לימודי הרוקחות היה ״מחקרים רפואיים״. מכיון שלא לקחתי אותו ברצינות ונכשלתי בו היתה לי ההזדמנות להבחן במועד ב׳ בעל פה עם שיחה ערה ומכוננת תוך כדי בחינה עם מרצה הקורס .

זה היה אחד הקורסים שהשפיעו רבות על היכולת שלי לקבל אינפורמציה אמיתית ממחקרים, רפואה אלטרנטיבית וכל הידע שניזונה ממנו בשנים האחרונות ברשת הרפואית רוקחית. זה מה שמעצב את דעותי האלטרנטיביות, את יכולת ההבנה של אמת ושקר עיקר ותפל.

אחד המסרים המנדטורים בקורס היה שמאחורי כל מחקר יש אדג׳נדה ,עצם הגדרת המחקר מייצר פוקוס להשיג במחקר את מה שרצינו להשיג ,מעבר כמובן לספונסרים שעומדים מאחורי רב המחקרים ומשלמים עבור מה שרוצים להוכיח.

מכיוון שאין לנו יכולת לאתר באמת את האדג׳נדות הללו , המחקרים הנאמנים באמת למציאות בעיני הם אלו שרצו מאוד להוכיח משהו אבל מצאו את ההיפך , והחוקרים היו מספיק אמיצים להודות בכך ולפרסם את ממצאיהם ההפוכים כמו למשל במחקר סין הידוע.

קיימת רשת גדולה של רופאים ונטורופטים שקוראית תגר על המערכת הקונבנציונאלית שמושתתת על מחקר שגוי ומוטה . כשלקוחות, רוקחים ונטורופטים שואלים אותי יש לך מחקר שמוכיח את זה ? אני די מתוסכלת וצריכה לפתוח סוגריים וללמד את ההטעיה הבסיסית של מחקרים מוטים, שקריים, ממומנים, כמו מלא מחקרים שלא מפורסמים כי כשלו בהוכחות המחקר.

כך עם השנים נוצר עבורי כלל אמת, החלטתי להסתמך על שיטות רפואה מסורתיות, צמחי מרפא עתיקים ומזון לא מתועש, חיבור לטבע , לפשטות שבמשך אלפי שנים הוכחו כמוצלחים ונחשבים לפיכך עבורי כמחקר האמין ביותר .

ומכאן לחיי היום יום בנושאי אמת ושקר, אדג׳נדות ומה מסתתר מאחורי ידע מסוים שנראה לכאורה אמין וחשוב. חצאי אמיתות שגורמות לעיוורון , סילוף האמת הבסיסית על מנת להשיג משהו מהותי על חשבון, קורונה ופוליטיקה , סגר וחופש, כפיה בחסות פחד, הפרד ומשול, איכון ושליטה הכל קורה אל מול עינינו מסולף ומעוות ע״י המנהיגים שבחרנו , וכאן נמדדת שוב היכולת שלנו להבחין בין אמת ושקר ולפעול על פי מה שחשוב עבורינו באמת.

על כל פיסת מידע , המטלטלת והמפחידה ביותר שמגיעה אליכם , תנשמו ותעבדו אותה באינטואיציה שלכם. את מי היא משרתת, מה יש לה להעביר אלינו מלבד הרגש העז שקשור אליה, האם היא אמיתית או שקרית, האם מעבירי האינפורמציה הרלוונטית באופן כללי אמינים בעיני, אלו מסקנות אני מסיקה מהתזמון, צרופי המקרים והתדר שעולה בסביבה שלי על אמינותה. וכך תשפרו את יכולת האבחנה המבדלת שלכם.

 

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


בריאות אנרגתית 16.08.2020

״ נפילת רוחות החושך״ – רודולף שטיינר

האם החיסונים שאנו נותנים לילדינו בראשית חייהם מונעים מהם את הגישה לעולמות הרוח או החיסון לקורונה יהיה זה שימנע מאיתנו.

ערבות הדדית 12.07.2020

זיהוי אמת ושקר

אחד הקורסים הכי משמעותיים שלמדתי במסגרת לימודי הרוקחות היה ״מחקרים רפואיים״. מכיון שלא לקחתי אותו ברצינות ונכשלתי בו היתה לי.

אדג׳נדה חברתית 09.07.2020

חסינות העדר

אצלינו חסינות העדר מוארת בישראליות מחאתית , העדר שלנו שהלך שנים בעיניים עצומות אחרי המנהיגים , שהאמין בכל ליבו במדינה.

בריאות אנרגתית 13.03.2020

הומאופתיה יעילה במגיפות

רחל שבי חברתי ההומאופתית בבלוג החשוב שלה והרלוונטי על הומאופתיה ומגיפות ״אני ממש מתכבדת להביא בפניכם תרגום שבצעתי למאמר ארכני וארכיוני, הממחיש את.