בלוג עם שורשים

 

בלוג עם שורשים

14 פברואר 2017

בכניסה לבית שלי ברמת גן יש גינה , גינה אורגנית של ירקות , לפני כמה שנים יבשתי שם את פינת הדשא המהודרת , הזמנתי קרשים ליצירת ארונות של גינה מוגבהת , אדמה בבאלות  ענקיות וקומפוס תולעים אדומות להעשרת המתחם. שתלתי עלים ירוקים, ירקות עונתיים, פקעות, פרחים, בצלים, תבלינים …. וכל עונה בסיומה הצמחים מייצרים פרחים, מגשימים את פירותיהם ומכילים זרעים בתוכם ואני אוספת באדיקות את האנרגיה הצמחית הזאת מיועדת לזריעה בשנה הבאה.

גינת הבר שלי בקיץ
צבעוניות של האביב

וכך חוזר חלילה בסיום כל עונה , מטייחת את האדמה בקומפוס חדש, מקלטרת והופכת אותה , מוסיפה עלים שהרקיבו מתחת לעצי הפרי בחצר וזורעת ושותלת את הזרעים הרלוונטים לעונה החדשה. כן המחזוריות הזאת והאמון וההתרגשות מהחיבור לטבע ולנוכחותו בחיי עושים לי את זה. ריח האדמה, הזוחלים והציפורים והפרפרים שחזרו לגינה, הכסא והשולחן הקטן , ההפסקות במחיצת אהוביי החדשים. אשה עם שורשים עם גינה אורגנית ומחזוריות טבעית בחיקה.

גינת הבר שלי בחורף
קולורבי מזדחל

עכשיו בתחילת הסתיו שתלתי באדמתי חסות וסלרי, פטרוזיליה וכוסברה, קייל וטולסי, ברוקולי וכרוב ,פקעות נרקיסים, ובצלים ירוקים,נענע אורגנו ובזיליקום מתוק ויווני, ריח טוב, כייף גדול !

הבלוג שלי מגיע מגינת הבר, בלוג מחובר לטבע, לסביבה, לעולם. בלוג עם שורשים , שורשי החוויה של לחיות את הרגע, לחוות בעצמי את הטעם הריח והתחושתיות של האם הגדולה, לגעת עם אצבעות רגלי היחפות באדמה שמגדלת את האוכל שלי, לחפור בה להרגיש אותה .

את האדמה שמייצרת חיים, את האדמה שמקרקעת , שאוחזת שורשים, לחות, יציבות, שמעברת חיים חדשים. הבלוג שלי נולד באדמה הזאת , בשורשים שלי , בחוויות שבהם אני מתנסה , מעבירה הלאה את ההתרגשות החוויתית בעיבורי,  מייצרת חיים חדשים !

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות

אתר פוקה גרינמרקספוסטים נוספים


יצירתיות ואומנות 06.08.2020

המגדל הקורס

קלף המגדל יכול לתאר הבזק של תובנה או רעיון שמגיע כביכול כמכת ברק ומשנה באופן דרמטי את הבנתנו.

ערבות הדדית 12.07.2020

זיהוי אמת ושקר

אחד הקורסים הכי משמעותיים שלמדתי במסגרת לימודי הרוקחות היה ״מחקרים רפואיים״. מכיון שלא לקחתי אותו ברצינות ונכשלתי בו היתה לי.

בריאות אנרגתית 09.07.2020

דיכאון בתפקוד גבוה

עידן הקורונה והשלכותיו על חיינו , פחד תיסכול וחרדה הקיומית, מתפקדים בהליך הישרדותי,  דיכאון בתפקוד גבוה , חסרי אנרגיה ודי מיואשים.

איזון צ׳אקרות 06.07.2020

בדיקת חום ובלוטת האיצטרבל

חלק מהוראות השעה על מנת למנוע את התפשטות הקורונה היא בדיקת חום בכניסה לכל מתחם , בתי קפה ומסעדות, עבודה,.