בלוג עם שורשים

 

בלוג עם שורשים

14 פברואר 2017

בכניסה לבית שלי ברמת גן יש גינה , גינה אורגנית של ירקות , לפני כמה שנים יבשתי שם את פינת הדשא המהודרת , הזמנתי קרשים ליצירת ארונות של גינה מוגבהת , אדמה בבאלות  ענקיות וקומפוס תולעים אדומות להעשרת המתחם. שתלתי עלים ירוקים, ירקות עונתיים, פקעות, פרחים, בצלים, תבלינים …. וכל עונה בסיומה הצמחים מייצרים פרחים, מגשימים את פירותיהם ומכילים זרעים בתוכם ואני אוספת באדיקות את האנרגיה הצמחית הזאת מיועדת לזריעה בשנה הבאה.

גינת הבר שלי בקיץ
צבעוניות של האביב

וכך חוזר חלילה בסיום כל עונה , מטייחת את האדמה בקומפוס חדש, מקלטרת והופכת אותה , מוסיפה עלים שהרקיבו מתחת לעצי הפרי בחצר וזורעת ושותלת את הזרעים הרלוונטים לעונה החדשה. כן המחזוריות הזאת והאמון וההתרגשות מהחיבור לטבע ולנוכחותו בחיי עושים לי את זה. ריח האדמה, הזוחלים והציפורים והפרפרים שחזרו לגינה, הכסא והשולחן הקטן , ההפסקות במחיצת אהוביי החדשים. אשה עם שורשים עם גינה אורגנית ומחזוריות טבעית בחיקה.

גינת הבר שלי בחורף
קולורבי מזדחל

עכשיו בתחילת הסתיו שתלתי באדמתי חסות וסלרי, פטרוזיליה וכוסברה, קייל וטולסי, ברוקולי וכרוב ,פקעות נרקיסים, ובצלים ירוקים,נענע אורגנו ובזיליקום מתוק ויווני, ריח טוב, כייף גדול !

הבלוג שלי מגיע מגינת הבר, בלוג מחובר לטבע, לסביבה, לעולם. בלוג עם שורשים , שורשי החוויה של לחיות את הרגע, לחוות בעצמי את הטעם הריח והתחושתיות של האם הגדולה, לגעת עם אצבעות רגלי היחפות באדמה שמגדלת את האוכל שלי, לחפור בה להרגיש אותה .

את האדמה שמייצרת חיים, את האדמה שמקרקעת , שאוחזת שורשים, לחות, יציבות, שמעברת חיים חדשים. הבלוג שלי נולד באדמה הזאת , בשורשים שלי , בחוויות שבהם אני מתנסה , מעבירה הלאה את ההתרגשות החוויתית בעיבורי,  מייצרת חיים חדשים !

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות

אתר פוקה גרינמרקספוסטים נוספים


מזון בריא 08.11.2019

צ׳יה פודינג בשכבות

פודינג צ׳יה הוא אחד המתכונים הכי יפים ויזואלית, ובשכבות הוא אפילו מצליח להפתיע בעושר נוטריינטים ובשילובים מנצחים

בריאות אנרגתית 03.08.2019

טולסי ספיריט מוצרים חדשים

כשחשבנו על מותג משלנו , זה היה לנו הכי ברור בעולם שהוא יהיה חדשני, טרנספורמטיבי, מתקן את הסבל ממחלות חשוכות.

אהבה פועמת 24.07.2019

התקדשות בני האלוהים

האיחוד עם החצי השני, עם האלוהות מביא את האושר העילאי, את האלמוות, ההגשמה, תודעת העל הקוסמית, האני שנמצא בכל הייצורים,.

הילינג וטרנספורמציה 17.07.2019

ליקוי לבנה

מה לקוי ומה מואר בחיים שלי ? איך ניתן לשחרר את כל מה שלא משרת אותי יותר ולהתחבר למקומות המוארים.