בלוג עם שורשים

 

בלוג עם שורשים

14 פברואר 2017

בכניסה לבית שלי ברמת גן יש גינה , גינה אורגנית של ירקות , לפני כמה שנים יבשתי שם את פינת הדשא המהודרת , הזמנתי קרשים ליצירת ארונות של גינה מוגבהת , אדמה בבאלות  ענקיות וקומפוס תולעים אדומות להעשרת המתחם. שתלתי עלים ירוקים, ירקות עונתיים, פקעות, פרחים, בצלים, תבלינים …. וכל עונה בסיומה הצמחים מייצרים פרחים, מגשימים את פירותיהם ומכילים זרעים בתוכם ואני אוספת באדיקות את האנרגיה הצמחית הזאת מיועדת לזריעה בשנה הבאה.

גינת הבר שלי בקיץ
צבעוניות של האביב

וכך חוזר חלילה בסיום כל עונה , מטייחת את האדמה בקומפוס חדש, מקלטרת והופכת אותה , מוסיפה עלים שהרקיבו מתחת לעצי הפרי בחצר וזורעת ושותלת את הזרעים הרלוונטים לעונה החדשה. כן המחזוריות הזאת והאמון וההתרגשות מהחיבור לטבע ולנוכחותו בחיי עושים לי את זה. ריח האדמה, הזוחלים והציפורים והפרפרים שחזרו לגינה, הכסא והשולחן הקטן , ההפסקות במחיצת אהוביי החדשים. אשה עם שורשים עם גינה אורגנית ומחזוריות טבעית בחיקה.

גינת הבר שלי בחורף
קולורבי מזדחל

עכשיו בתחילת הסתיו שתלתי באדמתי חסות וסלרי, פטרוזיליה וכוסברה, קייל וטולסי, ברוקולי וכרוב ,פקעות נרקיסים, ובצלים ירוקים,נענע אורגנו ובזיליקום מתוק ויווני, ריח טוב, כייף גדול !

הבלוג שלי מגיע מגינת הבר, בלוג מחובר לטבע, לסביבה, לעולם. בלוג עם שורשים , שורשי החוויה של לחיות את הרגע, לחוות בעצמי את הטעם הריח והתחושתיות של האם הגדולה, לגעת עם אצבעות רגלי היחפות באדמה שמגדלת את האוכל שלי, לחפור בה להרגיש אותה .

את האדמה שמייצרת חיים, את האדמה שמקרקעת , שאוחזת שורשים, לחות, יציבות, שמעברת חיים חדשים. הבלוג שלי נולד באדמה הזאת , בשורשים שלי , בחוויות שבהם אני מתנסה , מעבירה הלאה את ההתרגשות החוויתית בעיבורי,  מייצרת חיים חדשים !

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות

אתר פוקה גרינמרקספוסטים נוספים


מזון בריא 13.05.2019

קרקר זרעים עם עצמה גרעינית

ללא קמח! חטיף נפלא שהוא מצע לממרחים לא משנה כמה מכינים - זה נגמר מהר מדי…

מזון בריא 13.05.2019

פרלין שוקולד רוא מדהים

מי לא אוהב שוקולד?.. במיוחד אם הוא משובח ועוד טעון עצמה...

מזון בריא 13.05.2019

סופר-בול כדורי מרציפן עם אדפטוגנים

זה לא המרציפן שאתם מכירים, זה משהו לגמרי אחר... ברגע הראשון תרגישו את זה בפה ואחר כך בכל הגוף... חטיף.

אחריות לסביבה 06.05.2019

חליפת קבורה אקולוגית

על פי אתר האינטרנט של החברה המייצרת, קואיו  זוהי חליפה ייחודית עם נבגי פטריות שמסוגלת להסיר טוקסינים מהגוף המת באופן טבעי.