פסטיבלים

 

פסטיבלים

15 אפריל 2017

אני פריקית של פסטיבלים , זאת חוויה שמשנה את תפיסת המציאות ומרחיבה את התודעה כמה מחבריי הטובים נמצאים במידברן ואני ממש רוצה להיות איתם אז מפרגנת להם בפוסט …..

בארץ מתרחשים ומתקימים מלא פסטיבלים כמו : הפסטיבל הסופי, פסטיבלי יוגה, מפגשי טנטרה, זורבה, אושו,  המידברן, פסטיבל נאטראג׳ , שאקטי ועוד אחרים …

Masks, Venetian Carnival 2017

אך הפסטיבל הכי יוקרתי ונחשב בעולם הוא הברנינג מן , שמוכר בעולם ושינה בעשר שנים האחרונות את תרבות החשיבה והעסקים בסיליקון ואלי והוא אולי המעניין ביותר,אחת המטרות שעדיין לא הגשמתי היא להשתתף בו וזה בוער בי כמו הברנינג מן .

הברנינג מן לפי אריק דייויס משרת בצורה אגרסיבית את אקסטזת רדיפת התענוגות או ההדוניזם הנאור. הבלבול הרב חושי שמנתץ את המציאות הקיימת ,מייצר קרקע לתודעה האישית להתרחב ולהשתנות . הסיטואציה הרב חושית בזמן אמת מתיישבת בהתאמה עם המכניזם של המוח ומאפשרת להבחנה חדשה של המציאות להתהוות.

מיכאל מיכאליס מיוזמי הפסטיבל מספר ״ בברנינג מן מצאנו את הדרך לשבור את הקופסא שתוחמת אותנו. מה שקורה בעצם זה שבירה של המציאות . ברנינג מן זה מנוע של טרנספורמציה עם מחשב ותוכנה שמסוגל להסתגל ולהכוונן. אנחנו עשינו את זה. לקחנו את האנשים למקום עצום ויבש במדבר נאוודה, לשום מקום בעצם עם תנאים קשים. שם הם נפרדו מהציוד והבגדים ומי שחשבו שהם בעצם. הפסטיבל שם אותם בשבטים חדשים וגרם להם לתקשר בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. בצורה זו טפחה המציאות על פניהם והם הבינו במיידי שמציאות חדשה התפתחה עבורם. מנוע הטרנספורמציה של הפסטיבל יצר סיטואציה של פרידה מהאנוכיות, הזמן, חוסר המאמץ והשפה והתרבות המקובלת. יותר ויותר נוצר בברנינג מן הצעד הבא שלהם הבלתי יאומן עבורם. המשתתפים מסוגלים לחזור מהמעבדה הקיומית הזאת בפסטיבל וליצר לעצמם מציאות חדשה גם בסביבת חיים הטבעית שלהם. האירוע שינה את תרבות העבודה , את הוויב התקשורתי, את הקשר עם חבריהם ,עם הלקוחות שלהם, האנרגיה והביצועים שלהם״.

הפסטיבל מייצר בצורה זמנית סיטואציה אוטונומית בשטח, מקום בו אנשים יכולים לצאת מעצמם ולהגשים את חלומם, אפילו אם זה לשבוע בלבד עדיין זה מאוד משמעותי.

ברנינג מן הוא המיצג הכי מרוכז של מציאות מדומה בעולם שמעוצב ע״י כולם ביחד ואף אחד בנפרד. המשתתפים מייצרים במרחב מציאות חדשה של רעיונות שהם חולמים עליהם וחולקים אותם בצורה חופשית עם אחרים. היצירות הן מדהימות וענקיות ומעוררות פליאה והשראה .התחושה של האחדות בין האנשים בחלל הזמני הזה מביאה לשינוי רב עוצמה בתחושה של המשתתפים ומחזירה אותם לחייהם הפרטיים עם צורך באחדות, בשבטיות, ביצירתיות, באהבה ללא תנאי בהגשמת חלומות ובאפשרויות הבלתי מוגבלות להגשמה עצמית .

זאת מעבדת החיים הכי חזקה שנולדה בשנים האחרונות בעולם.שמאתגרת אדם לחשב מחדש את מסלול החיים שלו . מהספר Stealing fire  של סטיבן קוטלר וג׳יימי וויל.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פרומתיאוס ואש האלים

חנות פוקה ישראלפוסטים נוספים


מוסיקה מקודשת 14.05.2018

נטע ברזילי האשה החדשה

נטע יקירתי, הבאת אותה ביג טיים האישה החדשה, נטועה בשורשייך , שמחה בחלקך, יוצרת אדירה, מאמינה באמת , משקיענית ומוארת ..

מוסיקה מקודשת 19.02.2018

Anna RF אנרגיה חדשה

הייחודיות של הלהקה נוצרת במקומות חדשים בטיולים בעולם, שם נולדת קומוניקציה עם מקומיים ומטיילים צלמים מוסיקאים ורקדנים והיצירה שופעת .

יוגה ומדיטציה 12.02.2018

שיתוף פעולה מרגש בין יוגה וצליל

רגישות כזאת חוויתי אתמול בסדנת יוגה וצליל של רוני פרידמן ויותם אגם באלהיוגה, כשיותם ניגן את המנטרה ״טריימבקאם״ בעוצמות שמע.

אחריות לסביבה 12.09.2017

ריקוד האדמה ופוקה בראש השנה

יפעת אשכנזי ואני התחברנו דרך תמה סולומון מתמהוודה בראש פינה, אחיות לתדר הנשי מעגלי שיתוף ואהבת האדם. כל אחת בגן.