פסטיבל מקודשת בירושלים

 

פסטיבל מקודשת בירושלים

13 אוגוסט 2017

אחד הפסטיבלים הכי משובחים שנכחתי בו הוא״ מקודשת״ , החוויה כל כך עוצמתית ונוכחת שהיא ממשיכה לפעום בגוף במשך שנה קדימה , החזון היצירה והתפעול של הפסטיבל הוא אחד מהניסים המובחרים של השראה ואומנות במיטבה.

השנה בחרתי וקניתי כרטיס  לחגיגה נשית בצהרי שישי עם חיירה עראבי (מאלי) אסתר רדא מארחת את מארינה מקסימיליאן ותפילת נעילה של יעל דקלבאום ואנסמבל תפילת האמהות. מזמינה כל אחד לטעום ולהשתתף בטוב העוצמתי מיוחד הזה.

עיר דוד מופעי מקודשת

ואי אפשר שלא לשתף את חזון המארגנים (לא נגעתי ) :

״ירושלים היא קודש הקודשים שלנו. היא ההשראה והיא היצירה. היא הכוכבת הראשית והיא התפאורה. היא החולם והיא המציאות. יופייה מהפנט אותנו וכיעורה לא נעלם לרגע מעינינו. עבורינו, ירושלים היא מצב תודעה. בכל רגע נתון אנחנו מבקשים לגעת בליבתה ובקדושתה. באתגריה ובקשייה. בפוטנציאל הטמון בה ובפצע הפעור בה.

כל היצירות שלנו נובעות מתוך ירושלים. הן שואבות ממנה השראה, מגיבות אליה, מתקבצות אל ליבתה, זוהרות באורה או חושפות את הצדדים האפלים שלה. כל היצירה שלנו, בשדה האמנות ובכל שדה פעולה אחר, נובעת מתוך הרצון והחובה ליצור אמנות שבוקעת מהמציאות ומשפיעה על אותה המציאות בדיוק.

בעזרת פסטיבל אמנות שמתקיים מדי קיץ ושלל פעולות נוספות אנחנו שואפים לבחון כל הזמן את המציאות במבט פתוח ומחודש. אנחנו מנסים להחליף את נקודת המבט המקובעת שיש לכל אחד ואחת מאיתנו בהסתכלות יותר מרובדת ופחות שיפוטית על אותה המציאות בדיוק. אנחנו מבקשים להגביה את המבט, להמיס את הגבולות, לעורר אמפתיה, לפתוח את הראש ואת הלב. לזכור תמיד שירושלים כובשת אותנו, משחררת אותנו ומאפשרת לנו להתאחד סביב האהבה אל העיר.

מקודשת עיר דוד 2016

השנה, כשכולם מסביב מציינים 50 שנה למלחמת ששת הימים, אנחנו מציעים לכם פסטיבל מרוכז, ששואב השראה מהמציאות בירושלים, מאנשים של ירושלים ומהתהליכים המרתקים שקורים בה וסביבה. הפסטיבל שאוצר את המציאות לעבודות אמנות מוקפדות ומרחיבות תודעה ומבקש גם, במידת האפשר, להשפיע על אותה המציאות בדיוק.

בארבעת השבועות של מקודשת 2017, ובעצם בכל רגע ובכל שנייה, נבקש לחזור אל הבסיס, אל המעיין, אל הטבור ואל הלב ולהגיד לכל מי שמאמין לא משנה במה בואו לירושלים. בואו תחפשו בה את עצמכם. בואו בשלום.״

מופע ריקוד של דניאל אלומנה

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


סופרפוד של נביטאס

ניקוי רעלים עם חברת פוקה

חלבון טבעוני איכותיפוסטים נוספים


מוסיקה מקודשת 17.11.2018

קפה ג׳לאל גיל רון שמע

וכמובן מנצח ביד רמה גיל רון שמע זמר ופייטן, פרפורמר אוהב, צולל לעומק רב, אומן מספר סיפורים,מתופף בתוף מדבר, ממולל במטפחת.

מוסיקה מקודשת 14.05.2018

נטע ברזילי האשה החדשה

נטע יקירתי, הבאת אותה ביג טיים האישה החדשה, נטועה בשורשייך , שמחה בחלקך, יוצרת אדירה, מאמינה באמת , משקיענית ומוארת ..

מוסיקה מקודשת 19.02.2018

Anna RF אנרגיה חדשה

הייחודיות של הלהקה נוצרת במקומות חדשים בטיולים בעולם, שם נולדת קומוניקציה עם מקומיים ומטיילים צלמים מוסיקאים ורקדנים והיצירה שופעת .

יצירתיות ואומנות 04.02.2018

פולחן האביב של פריד אל אטראש עם אורלי פורטל

זוהי יצירה אינטליגנטית של אורלי פורטל, שילובים חיים ויצירתיים , שגורמת לך להתרווח בכורסת הדלאל בנוחות מתפרצת