ניקוי רעלים אביבי

 

ניקוי רעלים אביבי

25 מרץ 2018

ברפואה סינית מסורתית (TCM), עונת האביב קשורה לבריאות הכבד וכיס המרה ומתייחסת בעיקר לבנייה והתחדשות. ניקוי אביבי עדין הוא הזדמנות נהדרת בכדי לרתום את האנרגיה הזו, לתמוך באיברים האלו לחדש את המערכות שלנו ולקבל בריאות מיטבית לאורך השנה.

רופאים ומטפלים רבים בעולם הבינו שכדי לעודד את כוחות הריפוי הטבעי בגוף , למנוע מחלות, למצוא את האיזון ולאפשר לגוף לחזור למצבו הבריא ביותר, יש לעשות ניקוי גוף לפחות פעם בשנה באופן קבוע על מנת להגביר את פעילות ערוצי הניקוי והניקוז של הגוף.

 האיורוודה משלבת תזונה מאוזנת וצמחי מרפא כטיפול תומך במטופל ,אמנות הניקוי בשלוב עם הצורך המערבי הפכה את פוקה למומחית בניקוי רעלים והתחדשות. חברת פוקה האנגלית המובילה במערב בתחום האיורוודה ,מנצלת את הידע העתיק ומתאימה אותו למערב .

מיץ ירוק אופייני לניקוי

שיטות ניקוי רעלים, מעודדת אותנו לקחת אחריות על בריאותינו, לחזק ולתמוך במערכות המסלקות פסולת ובמקביל להמשיך באורח החיים הרגיל ללא צורך בהתנתקות ממעגל החיים.

ניקוי רעלים הינו תהליך של שני חלקים : רעלים משתחררים מאיברים ורקמות, לאחר מכן הם עוברים עיבוד על ידי הגוף, ומסולקים דרך השתן, המעיים, העור והריאות. השלב הראשון הוא להכין את מחזור הדם והעיכול בעזרת רכיבים טבעיים שקושרים את הרעלים ומסייעים לגוף לסלק אותם.

מהם רעלים ולמה חשוב להוציא אותם מהגוף

רעל הוא כל דבר בגופך אשר אינו צריך להיות בו. הצורה בה אנו מגיבים לאתגר העיכול, של מזון או של התנסות, הופכת את הדבר לחיוני או מזיק לבריאותינו. רעל הוא כל פסולת שאינה מתעכלת במערכת העיכול, במחזור הדם או ברקמות הגוף. כל דבר אשר לא נעשה בו שימוש יעיל על ידי גופינו או רוחנו, מכאן שיכולים להיות רעלים מנטאלים כמו גם רעלים פיזיים. צבירת הרעלים פוגעת ביכולת הגוף לספוג מרכיבים חיוניים מהמזון דבר הגורם להתפתחות מחלות. יש צורך בהוצאת רעלים אלו מגופינו על ידי שימוש במזון מנקה, בצמחים ובעיסוי.

אמה היא פסולת רירית בגוף שעל פי האיורוודה מצטברת ברקמות הגוף ,חוסמת אותם פיסית ואנרגטית ומונעת את ההזנה שלהם. בנוסף אש העכול (אגני) האחראית על העיכול והספיגה, חייבת להיות מאוזנת על מנת לעכל בצורה מיטבית ולמנוע הווצרות רעלים. עבודת הניקוי לכן נעשית בשני המשורים האחד סלוק רעלים והתנעתם אל מחוץ לגוף והשני איזון אש העיכול.

ירקות מוכנים לסחיטה למיץ ירוק

ניקוי רעלים קשור בתנועה – אנחנו מניעים רעלים אל מחוץ לגוף. התעמלות ונשימות עמוקות הם קריטיים לתהליך הזה. התעמלות משפרת את פעילות מערכת הלימפה, חלק חשוב מערוצי ההתנקות של הגוף. כמו כן התעמלות משפרת את חילוף החומרים מכל הבחינות, תומכת בהוצאת הרעלים מהתאים, מהרקמות ומהאיברים כולל העור.

נשימה עמוקה חיונית גם כן. רעלים משתחררים דרך הריאות במהלך הנשיפה. ועלייה בכמות החמצן שנצרך תומכת בתהליך הדיטוקס. זוהי גם דרך נהדרת להירגע, מרכיב חשוב, נוסף. אם אנחנו אוצרים בתוכנו את המתח אנחנו גם אוצרים רעלים ומייצרים חדשים בו זמנית. מדיטציה, טיולים בטבע ויוגה הוכחו כמקלים על המתח, מפחיתים את הדלקתיות ותומכים ברווחה כללית.

סימפטומים אופייניים הדורשים ניקוי רעלים

עייפות, תשישות, חוסר חיוניות

עצירות, נפיחות, צרבות, מעי רגיז

הבל פה, אלרגיות

דלקות ויראליות וחיידקיות

משקל עודף, עיכול איטי

בעיות עור, אקנה, עור יבש

בעיות שינה, חרדות.

עצבנות, שרירים תפוסים.

תוצאות ניקוי רעלים אפקטיבי יבואו לידי ביטוי ב:

עור מתוח, אור בעיניים

הרגשה צלולה ונינוחה

עיכול קל עם שתי יציאות ביום

שינה שלווה והרגשת רעננות כאשר מתעוררים

אנרגיה נמרצת וחיוניות ללא גבול

הורדת משקל עודף

מיצים בכל מיני צבעים מנקים ומניעים רעלים

מוצרים לניקוי גוף (קלינס)

100% אורגנים, ללא שינויים גנטים, בצורת אבקה לספיגה מהירה, מרוכזים ומיובשים בהקפאה, מכילים נוגדי חימצון בכמות שהגוף זקוק

ירוקים מנקים תערובת של צמחים ונוטריינטים עשירה בכלורופיל, שמגבירה את פעילות הפינוי והניקוי של הדם והכבד בעיקר ,ע"י יצירת סביבה בסיסית, חימצון, זריקת מינרלים עשירה ונטרול רעלים. התערובת מניעה את הוצאת הרעלים מהרקמות והפינוי מגוף.

טריפלה הוליסטית – פורמולה איורוודית מסורתית של שלוש פירות שאחראים על איזון הפלורה במעי, על הבלאנס של מערכת העיכול מבחינת יציאות ודלקות , מניעה רעלים החוצה ממערכת העיכול ומשקמת פלורה.

מיץ אלוורה אורגנירב סוכריים מהג'ל הפנימי של הצמח, ללא חומרי טעם ומשמרים , מכיל אנזימים שעוזרים לפרק שומנים, סוכרים וחלבונים. נחשב למזון הכי עשיר בנוטריינטים פעילים .משקם את הממברנות הריריות במעי, מנקה את הכבד והעור ומזין את מערכת המין הנשית.

שמן זרעי המפ – מקור צמחי לאומגה 3 , שמן חשוב לאיזון וקירקוע הואטה. לפ האיורוודה הואטה אחראית לתנועה והיא מתגברת בתקופת הניקוי בגלל הנעת הרעלים החוצה , והפרת הסטגנציה במערכת. במקביל לתנועה ולשינוע כדאי לאזן את הואטה ולהחזירה למקומה עם שמן איכותי .

ויטליססופר פוד מרוכז, מכיל את קשת הצבעים של מזון שלם עם נוגדי חימצון וצמחים שתומכים בספיגה, התערובת נותנת זריקת נוטריינטים עשירה,מגינה מרדיקלים חופשיים ומחזקת את האנרגיה הויטליות והחיסוניות. חשוב לאחר תהליך הניקוי לקבל הזנה עשירה ואיכותית להתחדשות.

סלט של בריאות

הצעות תזונתיות בתהליך הניקוי

במהלך הניקוי אכול דיאטה פשוטה אשר אינה כוללת מזון מעובד, סוכר, חיטה, מוצרי חלב, שמנים רוויים, קפה ואלכוהול.

המתכונים הבאים קלים לעיכול ועוזרים לנקות רעלים ממערכת העיכול, מהדם ומהעור.

המתכון לקיצ'רי Kicharee :

1/3 כוס מאש, 2/3 כוס אורז בסמטי (או דגן אחר) שבושלו ב 4 כוסות מים. יחס של 1:4

הוסף ¼ כפית כורכום אורגני, ¼ כפית ג'ינג'ר אורגני, 1/4 כפית זרעי כמון קלויים ו 1/4 כפית זרעי כוסברה קלויים.

הוסף מירקות העונה: תרד, אפונה או אצות, פטריות שיטקה לארוחה מבריאה אשר מעוררת ומעודדת עיכול וריפוי כללי.

בשל על אש נמוכה בסיר מכוסה ולא לבחוש לאחר שכל המרכיבים בפנים (זה יהפך לעיסה!)

הוסף כפית גהיי או שמן המפ .

אורז ומאש תערובת מיוחדת לתקופת הניקוי

שייק ירוק-Green Smoothie

2 כוסות עלים ירוקים כהים ככל האפשר( סלרי, עלי סלק, חסה ערבית,תרד, וכ"ו)

1 בננה

1 תפוח

2 כוסות מים

לערבל במערבל לפחות 5 דקות

שייק ירוק

.המלצות לאורח חיים

במהלך תקופת הניקוי הרבה במנוחה ( לך לישון מוקדם) ,שמור על חום גוף מאוזן והמנע מדיבורי סרק. מדיטציה של 10 דקות כל יום תבורך ( השקט את התודעה עד כמה שניתן) .

הפחת בפעילות ספורט מאומצת. כתחליף, צא להליכות רגועות באוויר הפתוח או תרגל יוגה עדינה על מנת לעודד נשימה מאוזנת אשר תעשה פלאים ותעזור לפעולת הניקוי הטבעית של גופךשהה בחדר סאונה על מנת להזיע החוצה את הרעלים מגופך. השתמש במברשת , ליפה או כפפה מחוספסת לשפשף את הגוף במקלחת על מנת לעודד את פתיחת ערוצי הניקוי בעור.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


ניקוי רעלים עם פוקה

חלבון טבעוני אורגני

סופרפוד של נביטאס

חוברת להורדה ניקוי רעלים והתחדשותפוסטים נוספים


ניקוי רעלים 08.01.2020

ניקוי רעלים והתחדשות

המסע האישי לבריאות קורנת, שחוויתי עם עצמי, עם משפחתי ועם אלפי מטופלים מטרתו לשתף אותך בעוצמות החוויה ולתמוך בך באהבה,.

איורוודה 07.01.2020

השבת הנעורים

השבת הנעורים ברפואה האיורוודית היא ענף בפני עצמו , שנקרא רסיאנה ״ הנתיב של המיץ״ חידוש הבריאות , או לחזור.

איורוודה 02.01.2020

פאנצ׳ה קרמה

ניקוי רעלים אוטנטי איורוודי, שחוויתי במהלך פברואר מרץ בקרלה הודו, בג׳ונגל שהוא שמורת טבע בהרים ,עם השגחה צמודה של רופאים.

ניקוי רעלים 08.03.2019

המרצת האיברים האחראים לניקוי

תומכים באברי הפינוי של הגוף להתחבר ליכולות הטבעיות שלהם .למי שיש בעיה באחד מאיברים אלו , התמיכה באיבר לפני ואחרי.