קהילות של פטריות בעולם

 

קהילות של פטריות בעולם

9 פברואר 2019

אחרית הלילות הדס גלעד 

״ אספר שוב יונים בלילות להכריע שנתי, להלבין חלומות. בימים אשלח נוצות לרפד שביל נסתר . יחפה אסור ליערות להרות כנהר, אכפיל עולמות בשטף עיני , אדהר ״

קהילת FANTASTIC FUNGI

קהילה שהתלכדה סביב סרט יחודי שיוצא לאור בימים אלה ומטרתה להציל את העולם מאסונות ולהפיח בו רוח חיים מחודשת עם ממלכת הפטריות. לואי שוורצברג הוא האמן. פול סטאמטס הוא המדען. גברת ליר היא המחברת, בדיוק כמו התפטיר שגדל עמוק לתוך כדור הארץ, כך גם הרשת של הסרט גדלה והתפתחה תוך כדי יצירתו.

ההזמנה להצטרף לקהילה בפייסבוק בזו הלשון :״הצטרף לקהילת המחתרת הלאסודית שלנו כדי לחגוג את ממלכת הפטריות . מוזמנים בברכה אמנים, שפים, הילרים, מדענים, ציידים, לקטים, אקולוגים ,היפסטרים וחובבי גאדג׳טים .״

הסרט לוקח אותנו למסע שינוי תודעתי עמוק באמצעות חשיפת המיציליום וממלכת הפטריות כמפתח לשינוי משמעותי והתפתחות בחיים שלנו על פני כדוה״א. הסרט חושף את היתרונות והשימושים המעשיים בפטריות בשלושה תחומים קריטיים : רוקחות מערבית, החלמת הסביבה ושינוי פרדיגמות.

קהילת הסרט מאמינה שהסרט יכול לשחק תפקיד חשוב בדיונים סביב משבר האקלים.

במשך ארבע וחצי שנים נוצר הסרט עם מחקרים תומכים במטרה להפיץ את המסר ולמצוא פתרון למשבר האקלים .

פול סטאמטס הוא המיקולוג המפורסם בעולם עם הרצאה מפורסמת ב TED , חברה ליצור תוספי תזונה שמורכבות מפטריות מרפא, מחובר למאות מחקרים בתחום המיקולוגיה וחתום על מספר לא מבוטל של פטנטים מצילי חיים ,שקשורים לפטריות.

לואי שוורצברג הוא במאי סרטי טבע דקומנטרים, הבעלים של ״ מובינג ארט״ צלם טבע איכותי ומוערך ונלהב להציל את העולם. במשך יותר משלושה עשורים, הצלם, הבמאי והמפיק יוצר תמונות בלתי נשכחות, . עבודתו של שוורצברג בתחום של 35mm הוא צילום במהירות גבוהה ומאקרו כדי ליצור תופעות מרהיבות בקשר עם אמא אדמה.

הסרט עוצר הנשימה ביופיו ובחזונו ומייצר שינוי פרדיגמה באנושות וביחס לכדוה״א.

״ אנו מקווים שתראו את הקשר הסימביוטי בין הטבע, תפקיד הפטריות בהגנה עליו, הכוח הגדול מאיתנו האנושות, וההלימה עם צרכי כדור הארץ כדי להגן על עצמו ועלינו, תחושת הקהילה והחיבור בין כל הדברים.״

קהילת FUNGI ACADEMY

אקדמיה לפטריות , קהילה של פטריות ותרבות קולקטיבית. ממוקמים בגואטמלה באגם אטיטלן המיסטי, מוקף הרי געש ושדות תירס. האקדמיה הפטרייתית פועלת כקהילה מכוונת עם משימה של הפצת ידע הפטריות והעצמת אנשים לגדל את הפטריות שלהם בסביבתם.

במהלך הקורסים שמתרחשים באקדמיה, הסטודנטים מוזמנים לגור במקום ולחוות שיתוף אורח חיים ויצירת חיי קהילה מוכווני קיימות.

צבר פטריות מאיטקה בטבע

קהילתSHROOM ROOM ACADEMY

קהילה לימודית שהשיקה חברת פור סיגמטיק עם קורס חינמי על פטריות. תרבויות מן היערות של פינלנד והאיזורים הכפריים בסין משלבים פטריות בדיאטה שלהם. אלפי מחקרים נערכו ופורסמו מעידים על הנכסים הבריאותיים של פטריות אלה. פטריות שהן חלק בלתי נפרד מחוכמת בריאות מסורתית עתיקה בתרבויות שונות ברחבי העולם.

בצוות המומחים של חברת פור סיגמטיק יש רשת של רופאים, שפים, הרפתקנים, תזונאים, אומנים וספורטאים שמשתמשים באופן קבוע יומיומי במוצרים ובמתכונים שלהם.

קהילות אקולוגיות

קהילת טולסי ספיריט

קהילה ששואפת ליצור שינוי פרדיגמה בתחום הבריאות ומייצרת חזון להביא טוב לעולם. ״טולסי אורגניקס״ מייצרת מוצרי פטריות באבקה אורגנית איכותית ואבקות אדפטוגנים מייצרת קהילה מתקשרת של שוחרי בריאות עם חזון ליצר ידע שיתופי נרחב של רוקחות בייתית, בריאות אנרגתית , שפים חדשניים, אקולוגיה סביבתית, קיימות ושיתוף, סימביוזה קהילתית, אתלטים משופרי ביצועים, משקאות על, שיקויי בריאות, מאכלים אדפטוגנים , ניקוי רעלים, חיסוניות ועמידות ואנרגיה זמינה כדי להתמודד עם החיים.

ציפי מוסרי

לעמוד הבלוג שלי : כנס

לאתר שלי:

תגובות


פוסטים נוספים


משנים את העולם 03.03.2021

קפיטליזם מעקב שושנה זובוף

בשנים האחרונות, מספר אנשים אמיצים התריעו לנו על העובדה שכולנו מנוטרים ומטופלים על ידי אוספי נתונים גדולים כמו גוגל ופייסבוק,.

יצירתיות ואומנות 06.08.2020

המגדל הקורס

קלף המגדל יכול לתאר הבזק של תובנה או רעיון שמגיע כביכול כמכת ברק ומשנה באופן דרמטי את הבנתנו.

משנים את העולם 16.04.2020

התגלות קולקטיבית מרטין וויניאקי

מה שיקרה בשבועות ובחודשים הקרובים עשוי לעצב את העולם לעוד שנים רבות. במקום להתנגד לכוחות האנטרופיה ולהתמכר בתקוות קלושות לחזרה.

בריאות אנרגתית 09.04.2020

קורוניישיין צ׳ארלס איזנשטיין

נוכל להרגיש את העוצמה של מי שאנחנו עשויים להיות , ריבונים אמיתיים שמתמודדים עם פחד מהחיים או המוות, ריבונים ללא.